Akcje Coinbase wzrosły o 14% po zwycięstwie Grayscale nad SEC

COIN rośnie po wygranej sądowej Grayscale vs SEC

29 sierpnia akcje Coinbase wzrosły o 13,9%. Katalizatorem było zaspokojenie petycji Grayscale Investments o przekształcenie uruchomionego przez spółkę funduszu bitcoinowego w ETF , wbrew stanowiskuSEK.

Od początku roku kapitalizacja giełdy kryptowalut wzrosła o 139,33%.

Na tle wyroku sądu notowania pierwszej kryptowaluty podciągnęły się do 27 500 dolarów , co oznacza wzrost o prawie 6% w ciągu godziny.

Decyzja zwiększa prawdopodobieństwo zatwierdzenia wniosków o uruchomienie podobnych produktów, w których Coinbase występuje jako partner w umowach o wspólnym nadzorze .

Zaprojektowany w celu ograniczenia manipulacji na rynku mechanizm był kluczowym dodatkiem do propozycji firmy BlackRock , która również zwróciła się o pomoc do platformy.

Jak dotąd SEC nie wydała żadnej zgody na uruchomienie kasowych funduszy ETF na bitcoiny. Komisja zrobiła wyjątek dla podobnych produktów opartych na kontraktach futures na pierwszą kryptowalutę od ProShares i Valkyrie Investments .

Jednak eksperci Bernsteina i były prezes SEC Jay Clayton ocenili szanse na pojawienie się nowej fali kandydatów jako wysokie.

Przypomnijmy, że szefowa ARK Invest, Kathy Wood i analitycy Matrixport przewidywali pozytywną decyzję w kilku wnioskach jednocześnie.

Comments (No)

Leave a Reply