17,5 mld USD w kryptowalutach wytransferowanych z chińskiego rynku w 2020 r.

Nieautoryzowany odpływ kapitału z Chin poprzez kryptowaluty osiągnął 17,5 miliarda dolarów w 2020 roku, pisze 8btc , cytując raport PeckShield.

W porównaniu do 2019 roku odpływ kapitału wzrósł o 51%. Według autorów wycofanie kapitału z Chin za pomocą kryptowalut w ciągu ostatnich trzech lat stanowiło ponad 1,5% chińskich rezerw złota i walutowych w wysokości 3 bilionów dolarów.

Według PeckShield w 2020 roku najwięcej bitcoinów zostało wycofanych z Chin w marcu – ponad 172.115 BTC. Maksymalny odpływ kapitału w miesiącu w wysokości 2,5 mld USD odnotowano w grudniu.

ilość i wartość wycofywanych BTC z Chin w miesiącach

Badacze zauważyli, że rzeczywiste kwoty wycofania kapitału za pośrednictwem aktywów cyfrowych przekraczają te podane w raporcie. Uwzględnili przepływ środków z kilku dużych giełd, których użytkownikami są głównie obywatele Chin, na główne platformy zagraniczne.

Oprócz ucieczki kapitału, raport analizuje główne przypadki oszustw w branży kryptowalut w ciągu ostatnich trzech lat. W 2020 r. Straty z tytułu takich incydentów wyniosły 3,2 mld USD, czyli mniej niż rok wcześniej, chociaż liczba oszustw wzrosła siedmiokrotnie.

źródło: https://news.8btc.com/more-than-17-5-billion-in-cryptocurrency-moved-out-of-china-in-2020