Wysoki rangą ukraiński urzędnik zaproponował uznanie kryptowalut za instrument finansowy

Szef Ukraińskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SSMCS) Timur Khomaev postanowił zwrócić uwagę ukraińskiej Rady Finansowej na kwestię uznawania kryptowalut za instrument finansowy.

Myślę, że nadszedł czas, by rozważyć kwestię uznania niektórych kryptowalut za instrumenty finansowe, sformułować podejścia do rozpoznawania powiązanych działań i rozpocząć odpowiednie procedury legislacyjne na następnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Finansowego” – napisał na swoim koncie na Facebooku.

Jesteśmy daleko „za punktem bez powrotu‚”- uważa Khomaev. „Przemysł Crypto staje się integralną częścią stosunków gospodarczych i finansowych. W związku z tym kwestie uznawania statusu, działalności i konsekwencji, o których mowa, wymagają przyjęcia i uznania prawnego ze strony organów nadzoru finansowego „.

Spełnianie międzynarodowych standardów jest nadal kwestią przyszłości, ale teraz nadszedł czas, aby pewne przepisy i regulacje związane z kryptowalutami zostały ustanowione na poziomie ustawodawstwa krajowego, uważa urzędnik.

W styczniu szef Sejmowej Komisji Informatyzacji i Komunikacji Alexander Danchenko zwrócił się do Rady Najwyższej z pomysłem ustanowienia dwóch oddzielnych ram regulacyjnych dla kryptowalut i wydobywania kryptowalut.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź