Wintermute i The Block uruchomią indeks śledzący 30 największych kryptowalut

Nowy index TOP 30 kryptowalut

Animator rynku kryptowalut Wintermute wraz z The Block uruchomią indeks Global Markets Crypto Intelligence Index (GMCI), aby śledzić 30 największych kryptowalut. GMCI będzie śledzić największe kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej, przy czym bazowe aktywa kryptograficzne stanowią maksymalnie 25% całkowitej wartości indeksu.

Aby zostać uwzględnione w GMCI, monety i tokeny muszą być zarejestrowane na jednej ze scentralizowanych giełd: Binance, Bitfinex, Bitstamp, Bybit, Coinbase, Kraken, OKX i Upbit. Zasoby cyfrowe muszą być również wspierane przez BitGo, Coinbase Custody lub Gemini Custody.

Ponadto kryptowaluty uwzględnione w indeksie muszą być prezentowane na portalach informacyjno-analitycznych CoinMarketCap i CoinGecko. Do obliczenia cen indeksów dane zostaną dostarczone z agregatora Coin Metrics. Stablecoiny nie będą uwzględniane w GMCI. Aktywa kryptograficzne, które nie spełniają zasad KYC/AML, również nie kwalifikują się do umieszczenia w indeksie.

„Indeks GMCI ma na celu zapewnienie przejrzystości kryptowalutom jako szybko rozwijającej się klasie aktywów, dzięki czemu śledzenie wyników najważniejszych kryptowalut jest niezwykle łatwe” – powiedział dyrektor generalny GMCI Maarten Botman.

Comments (No)

Leave a Reply