SpaceChain otrzymuje fundusze na rozwój satelitarnej infrastruktury Blockchain

SpaceChain opracuje DSI

Brytyjska firma SpaceChain wraz z partnerami konsorcjum otrzymała dotację w wysokości 440 000 funtów na wspólne opracowanie zdecentralizowanej infrastruktury satelitarnej (DSI) ze sprzętem opartym na blockchain.

SpaceChain, Addvalue Innovation Pte Ltd i Alba Orbital zostały zwycięzcami konkursu EUREKA Globalstars, ogłoszonego dla przedstawicieli z 14 krajów. Finansowanie zapewnił jej organizator, Europejska Agencja Koordynująca Badania Naukowe EUREKA, wraz z Enterprise Singapore i Innovate UK.

Zgodnie z oświadczeniem DSI zostanie utworzone przez sieć wielostronnych, podlegających wielu jurysdykcjom satelitom działających na niskiej orbicie okołoziemskiej. Projekt ma na celu zmniejszenie barier wejścia do sektora kosmicznego, a także zlikwidowanie luki komunikacyjnej między technologią a danymi.

Oczekuje się, że architektura DSI i blockchain zapewnią bezpieczne i niezawodne połączenie do sterowania satelitarnego w czasie rzeczywistym.

Infrastruktura została zaprojektowana w celu ułatwienia rozwoju komercyjnych przypadków użycia, które łączą dostawców zasobów kosmicznych, aplikacje satelitarne i firmy fintech poprzez bezpieczną sieć o małych opóźnieniach”.

Innowacja jest możliwa dzięki oprogramowaniu SpaceChain, platformie Unicorn-2 firmy Alba Orbital dla ultra-małych satelitów CubeSat oraz komunikacji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem systemu komunikacji międzysatelitarnej Addvalue.

Projekty eksploracji kosmosu mają ogromną skalę i wymagają ścisłej współpracy i partnerstwa, a ten kamień milowy otwiera nowe możliwości dla komercyjnych rozwiązań wykorzystujących aplikacje kosmiczne i blockchain” – powiedział Nick Tradgen, dyrektor handlowy SpaceChain.

Wcześniej firma otrzymała grant od Europejskiej Agencji Kosmicznej na zbadanie satelitarnego systemu portfeli kryptowalut.

W sierpniu SpaceChain pomyślnie zakończył transakcję Bitcoin przy użyciu technologii multisig na sprzęcie hostowanym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.