Spada zainteresowanie kryptowalutami? | Kaspersky Lab

Najnowsze badania Kaspersky Lab- firmy specjalizującej się w branży cyberbezpieczeństwa- wykazały, że ponad 80% ankietowanych nigdy nie korzystały z rynku kryptowalut.

Wyniki badań

Ankieta o nazwie „Kryptograficzny raport Kaspersky Lab została przeprowadzona w październiku i listopadzie poprzedniego roku. W sumie w badaniu wzięło udział 13 434 respondentów z 22 różnych krajów.

Według wyników, 81% z badanych nigdy nie zderzyło się bezpośrednio z rynkiem krypto. Ponadto, jedynie 10% z nich stwierdziło, że w pełni pojmuje jak kryptowaluty funkcjonują.

Co istotne, jedynie 14% z ankietowanych stwierdziło, że chętnie w przyszłości wstąpi na rynek.

Dane uzyskane podczas badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab

Kolejną częścią badania było zebranie odpowiedzi na pytanie „Dlaczego ludzie przestają korzystać z krypto?. Wśród głównych przyczyn pojawiały się takie odpowiedzi jak brak stabilności czy brak zaufania.

Kolejnym istotnym powodem jest utrata aktywów w trakcie niedźwiedziego rynku. Aż 23% ankietowanych udzieliło takiej odpowiedzi. Wysoko na liście uplasowała się również odpowiedź, sugerująca brak poparcia w krypto realnymi aktywami.


Dane uzyskane podczas badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab

W dołączonym do badania komunikacie, zespół Kaspersky Lab tłumaczy, że spadek zainteresowania kryptowalutami spowodowany jest w znaczącej mierze tym, że niewielu z nas rozumie sposób działania wirtualnych aktywów.

Zatem czy kryptowaluty zostaną kiedyś przyjęte przez społeczeństwo jako lepszy sposób płatności? Czy jednak wciąż dla wielu pozostanie tematem tabu? Owianą tajemnicą, ciemną strefą gospodarki?

Comments (No)

Leave a Reply