Michael Saylor: „Etherowe fundusze ETF nigdy nie pojawią się w USA”

Michael Saylor, nazwał Ether papierem wartościowym i zasugerował, że z tego powodu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie zatwierdzi spotowych funduszy ETF powiązanych z monetą.

Przemawiając na konferencji MicroStrategy World 2024, Michael Saylor zasugerował, że amerykański organ regulacyjny uznałby ether za papier wartościowy, a nie towar. Dlatego istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że SEC odrzuci wszystkie wnioski od firm chcących uruchomić fundusze giełdowe na etherze. Do 23 maja wydział musi zatwierdzić lub odrzucić te wnioski.

Saylor zasugerował również, że inne główne kryptowaluty Binance Coin (BNB), Solana (SOL), Ripple (XRP) i Cardano (ADA) również zostaną sklasyfikowane jako papiery wartościowe, a SEC nazwie je niezarejestrowanymi papierami wartościowymi.

Żaden z altcoinów nigdy nie zostanie włączony do spotowych ETF-ów i żaden z nich nie zyska uznania na Wall Street. Tylko Bitcoin. Nie ma drugiej najlepszej kryptowaluty” – powiedział Saylor.

Jako maksymalista Bitcoina Saylor upiera się, że kryptowaluta ta zyska akceptację wśród dużych firm. Według niego Bitcoin jest „jedynym uniwersalnym” aktywem kryptograficznym odpowiednim do inwestycji na poziomie instytucjonalnym i nie ma poważnych konkurentów.

Firma MicroStrategy wprowadziła niedawno zdecentralizowane rozwiązanie tożsamości MicroStrategy Orange, które będzie działać na blockchainie Bitcoin. Ponadto firma posiada w swoim bilansie duże rezerwy bitcoinów. W marcu MicroStrategy zakupiło dodatkowe 9245 BTC po średniej cenie 67 382 dolarów za monetę.

Comments (No)

Leave a Reply