JPMorgan: SEC ostatecznie zatwierdzi spotowe fundusze ETF na Ethereum

Analityk JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglou dla The Block: „Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostatecznie zatwierdzi spotowe fundusze ETF oparte na ETH.

„Jeśli w maju nie zostanie zatwierdzona sprzedaż spotowych ETH-ETF, zakładamy, że odbędzie się proces sądowy. Najprawdopodobniej SEC je przegra. Oznacza to, że SEC ostatecznie zatwierdzi spotowe ETH-ETF (ale dopiero w maju tego roku)” – powiedział Panigirtzoglou.

W lutym analitycy JPMorgan oszacowali prawdopodobieństwo zarejestrowania spotowych ETF-ów Ethereum na 50%. W maju Panigirtzoglou utrzymał te same szanse.

W marcu analityk Bloomberga, Eric Balchunas, zmniejszył o połowę prawdopodobieństwo zatwierdzenia w maju spotowego ETH-ETF z 70% do 35%. W tym samym miesiącu specjaliści animatora rynku GSR oszacowali szanse na 20% .

W kwietniu SEC poprosiła o publiczny komentarz na temat potencjalnych funduszy notowanych na giełdzie opartych na drugiej co do wielkości kryptowalutie firm Grayscale, Fidelity i Bitwise.

Przypomnijmy, że firma stojąca za portfelem kryptowalutowym MetaMask, ConsenSys, wysłała list do Komisji wzywając do zatwierdzenia spotowych ETF-ów Ethereum.

Comments (No)

Leave a Reply