Jeo Boden, Danold Tromp i Olen Mosk: Blockchain Solana zalany nowymi memcoinami

Nowe memcoiny na blockchainie Solana

Monety z błędnie zapisanymi imionami i nazwiskami gwiazd i polityków, takie jak Jeo Boden, Danold Tromp i Olen Mosk, wywołały szał zakupów wśród użytkowników Solany.

Zainteresowanie segmentem wzrosło po tym, jak poprawa nastrojów na całym rynku przyczyniła się do dwu-, trzycyfrowego wzrostu cen w ciągu tygodnia dla DOGE, SHIB, BONK, PEPE i WIF.

Na początku wartość tych memcoinów inspirowanych wujkiem Dolanem gwałtownie wzrosła.

Tym samym kurs Jeo Bodena wzrósł o ~12 000%, a jego kapitalizacja osiągnęła 49 mln dolarów. Zainteresowanie może pojawić się w związku ze zbliżającym się wystąpieniem prezydenta USA Joe Bidena do Kongresu 7 marca z raportem o stanie kraju.

Chcący realizować zyski powinni liczyć się z niską płynnością aktywów. Na przykład dzienny obrót Jeo Bodena wynosi 250 000 dolarów, a Danolda Trompa 75 000 dolarów.

Martin Lee z Nansen Data w komentarzu dla The Block przypisał FOMO niskim opłatom transakcyjnym.

Solana to tania sieć, która tworzy znacznie bardziej przyjazne środowisko dla traderów znajdujących się na dalszych etapach krzywej ryzyka. W sytuacji, gdy opłaty za gaz wynoszą zaledwie kilka centów, popularną strategią jest obstawianie bardzo małych stawek na wysoce spekulacyjnych aktywach” – wyjaśnił.

Zdaniem eksperta, im wyższa cena głównych kryptowalut, tym dalej niektórzy traderzy mają tendencję do oddalania się od krzywej ryzyka.

Ponieważ główne aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin, Ethereum i Solana, szybko się odbudowują, zaufanie do rynku pozostaje wysokie, a inwestorzy szukają większych zysków” – dodał.

Według CoinGecko w ciągu ostatnich 24 godzin kapitalizacja sektora memów spadła o 4,5%, do 54,4 miliarda dolarów, a w ciągu ostatnich siedmiu dni liczba ta wzrosła o 74,2%.

Comments (No)

Leave a Reply