FC Dynamo Kijów wydaje fantokeny

Ukraińska drużyna piłkarska „Dinamo Kijów” uruchomi własny token i cyfrową platformę handlową w oparciu o technologię blockchain.

Zgodnie z oświadczeniem zespół rozpoczął współpracę z firmą Moonwalk, specjalizującą się w tworzeniu cyfrowej gospodarki dla marek i zwiększaniu lojalności klientów.

Teraz fani „Dinamo Kijów” będą mogli zarabiać cyfrowe żetony za określone akcje, na przykład granie w gry lub za aktywność na stronie klubu.

Tokeny można wydawać na zakup pamiątek, można nimi również opłacać za udział w wydarzeniach VIP lub płacić za różne klubowe rzeczy i wydarzenia.

Zintegrowana z tokenami aplikacja mobilna umożliwi właścicielom korzystanie z nich zarówno w trybie online, jak i offline.

Klub piłkarski zadeklarował, że partnerstwo jest niezwykle istotne podczas pandemii koronawirusa, ponieważ otwiera alternatywne źródła monetyzacji.

Drużyna Dinamo Kijów jest powiązana z długą listą klubów piłkarskich, które wydały już cyfrowe tokeny dla swoich fanów. FC Barcelona, Athletico Madryt, Paris Saint-Germain i Juventus” to jedne z najbardziej znanych klubów piłkarskich, które rozpoczęły już analogiczne programy.

źródło: https://cointelegraph.com/news/ukrainian-football-club-dynamo-kyiv-launches-blockchain-based-fan-tokens