Ethereum 2.0 Phase Zero aktywowano. Genesis Block Eth2

Uruchomienie fazy zero Ethereum 2.0 odbyło się zgodnie z planem dzisiaj o godzinie 13:00, kiedy w nowej sieci pojawił się blok Genesis .

Uruchomiony we wtorek beacon pozwoli stakerom uczestniczyć w zdobywaniu nagród za wykonywanie przydzielonych im zadań polegających na dodawaniu bloków i utrzymywaniu bezpieczeństwa zgodnie z zasadami konsensusu Proof of Stake.

Przed dzisiejszą premierą depozyty na Ethereum 2.0 przekroczyły 880 000 ETH, czyli 500 milionów dolarów. Ze względu na wdrożenie Ethereum 2.0, te monety zostaną zablokowane w nowym łańcuchu przez następne dwa lata i nie będą dostępne na rynku. Oczekuje się, że wolumen stakowanych aktywów będzie z czasem wzrastał. Twórcy spodziewają się, że z obecnych wartości musi sieć wzrosnąć 10-krotnie, aby można było uznać ją za bezpieczną.

W momencie publikacji aktywacja fazy zerowej przebiega bezproblemowo, a klienci utrzymują stabilne połączenie sieciowe. Głównym potwierdzeniem sukcesu dzisiejszej premiery jest ukończenie pierwszych trzech er Ethereum 2.0.

Komentując kolejne kroki w rozwoju projektu, współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział: „Mamy nadzieję, że Proof-of-Stake będzie działał przez jakiś czas, ale chcielibyśmy dodać więcej funkcji. Sharding i scalanie ETH 1 z ETH 2 to najważniejsze komponenty. Istnieją również mniejsze problemy, takie jak szybkie dodawanie obsługi różnych klientów.

Nie wykluczył, że na etapie uruchomienia mogą pojawić się trudności, ale zaznaczył, że główna sieć jest obsługiwana przez większą liczbę uczestników z bogatszym doświadczeniem i realną zachętą, czego nie było w scenariuszach z testową kryptowalutą.

Comments (No)

Leave a Reply