CryptoQuant: Górnicy sprzedali ponad 10 000 bitcoinów w ciągu jednego dnia

Minerzy sprzedają bitcoiny

W ciągu jednego dnia, w środę 17 stycznia, górnicy sprzedali rekordową liczbę 10 233 BTC (około 450 milionów dolarów). Tak wynika z raportu platformy analitycznej CryptoQuant. Trend wskazuje na przejście wśród górników od akumulacji do sprzedaży, co zwykle ma miejsce w okresach rosnących cen kryptowalut. Według Bitfinex górnicy zaczęli gromadzić Bitcoin w połowie 2023 r., kiedy ceny i rentowność były znacznie niższe.

Obecnie cena BTC wynosi nieco ponad 42 000 dolarów. Rezerwy górnicze szacuje się na 1,83 miliona monet (78 miliardów dolarów). Jest to znacząca rezerwa, która może mieć wpływ na przyszły kurs pierwszej kryptowaluty. Według CryptoQuant w ciągu ostatniego roku rezerwy górnicze spadły o 22 800 BTC. Od początku 2021 r. ogólny wskaźnik rezerw utrzymuje się jednak na stosunkowo stabilnym poziomie.

Dzień wcześniej hashrate Bitcoina spadł o 35%. Wynika to z postoju urządzeń górniczych w amerykańskim stanie Teksas – mrozy powodują zbyt duży wzrost zużycia energii. Już 13 stycznia hashrate sieci pierwszej kryptowaluty osiągnął 670 EH/s, ale w połowie tygodnia spadł do 402 EH/s.

Firma inwestycyjna CoinShares opublikowała nowy raport na temat wydobycia Bitcoinów, przewidując wzrost średniego kosztu wydobycia jednego BTC po halvingu. Firma twierdzi, że średni koszt wytworzenia jednego Bitcoina wyniesie 37 856 dolarów, a jeśli cena BTC spadnie poniżej 40 000 dolarów, na rynku pozostanie tylko niewielka grupa górników.

Comments (No)

Leave a Reply