Bitcoin przeskoczył 3 600 $, pozostałe krypto również notują wzrost

Wczoraj, 8 lutego,  Bitcoin (BTC) przełamał w końcu barierę 3 600 dolarów. W tym samym czasie, 20 najważniejszych kryptowalut również notuje znaczące wzrosty.

W środku dnia wczorajszego, BTC kosztował około 3 450 $. Na chwilę obecną cena ta jest o niespełna 200 dolarów wyższa, co daje dzienny wzrost na poziomie ok. 7%. Na wykresie przedstawiona jest zmiana ceny BTC w ciągu tygodnia. Początek tygodnia był dla BTC kontynuacją stabilnej od jakiegoś czasu ceny na poziomie około 3 400 $. Po zaliczeniu jeszcze większego dołka między 6 a 8 lutym cena najpopularniejszej kryptowaluty zanotowała znaczny wzrost.

Tygodniowe notowania BTC.
Źródło: bitcoinpl.org/bitcoin-kurs-kryptowaluty

Wolumin dziennych transakcji BTC również zanotował ostatnio znaczny wzrost do poziomu niespotykanego od stycznia ubiegłego roku. Jameson Lopp, dyrektor rozwoju technologii w firmie zajmującej się systemami bezpieczeństwa Casa, opublikował post z analizą podstawowych osiągnięć BTC twierdząc, że system poprawia się i rośnie.

Ripple (XRP) również zanotował wzrost. W ciągu ostatniej doby wzrósł o niespełna 6 % i w chwili obecnej wyceniany jest na 0,31 $. Najmocniejszy altcoin pod względem kapitalizacji rynkowej (wynoszącej obecnie około 12,7 miliardów dolarów), zanotował 0,11 %  wzrost tygodniowy. Jednakże w skali miesiąca XRP spadło o 16 %.

Tygodniowe notowania XRP.
Źródło: bitcoinpl.org/ripple-kurs-kryptowaluty

Trzeci gigant, Ethereum (ETH), skoczył o ponad 13 % w dniu wczorajszym. Obecnie waluta kosztuje około 119 $. Altcoin zaczął tydzień od 107 dolarów i utrzymywał stabilny trend w ciągu tygodnia. Do wczoraj. W chwili obecnej kapitalizacja rynkowa ETH wynosi około 12,33 miliarda $.

Tygodniowe notowania ETH.
Źródło: bitcoinpl.org/ethereum-kurs-kryptowaluty

Litecoin (LTC) zyskał w dniu wczorajszym najwięcej bo aż 25 % notując obecnie 43 $. EOS, Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA) i Monero (XMR) również doświadczyły dwucyfrowych wzrostów w dniu wczorajszym.

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich krypto wynosi obecnie około 120,3 miliarda dolarów. Na początku wczorajszego dnia wynosiła 111,6 miliardów. Wolumin obrotu z kolei, biorąc pod uwagę ostatnią dobę wynosi około 24 miliardy dolarów.