Bernstein: Bitcoin wkrótce osiągnie 150 000 dolarów

Analitycy Bernstein sugerują, że cykl wzrostu Bitcoina z pewnością pozwoli pierwszej kryptowalutie osiągnąć cenę rynkową 150 000 dolarów do końca 2025 roku.

W Bernstein uważają, że ​​stan rynku aktywów cyfrowych wykazuje wystarczające oznaki przyszłego wzrostu.

Niedawna korekta cen do lokalnego minimum wynoszącego około 57 000 dolarów skutecznie „wyeliminowała nadmierną dźwignię finansową w przypadku kontraktów futures na giełdach kryptowalut”.

Krótkoterminowa korekta wskazuje na zdrowy cykl wzrostu dla składnika aktywów, który wciąż znajduje się na wczesnym etapie. Jednocześnie stosunek ryzyka do zysku pozostaje atrakcyjny dla wszystkich kategorii inwestorów” – twierdzi Bernstein.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy na rynku pojawiła się sprzyjająca atmosfera, a także nowe zachęty dla inwestorów korporacyjnych do zakupu Bitcoina. Na przykład pozytywny sygnał napłynął z funduszu ETF GBTC firmy Grayscale, który po 78-dniowej serii odpływów płynności odnotował napływ netto w wysokości 63 mln dolarów.

Dodatkowymi czynnikami, które mogą korzystnie wpłynąć na przyszłą wartość rynkową BTC, są stabilne poziomy hashrate i wysokie opłaty transakcyjne po halvingu, a także rosnące zainteresowanie instytucjonalne akcjami spółek wydobywczych i niskie ceny sprzętu do wydobywania BTC.

Wcześniej amerykańscy kongresmani Mike Flood i Wiley Nickel wysłali list do przewodniczącego amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary’ego Genslera, proponując zatwierdzenie opcji na spotowe ETF-y Bitcoin.

Comments (No)

Leave a Reply