AnchorX i Conflux Network wprowadzą stablecoina powiązanego z dolarem hongkońskim

Kolejny stablecoin wejdzie na rynek krypto. Tym razem powiązany z dolarem hongkońskim

Fintechowa firma AnchorX zawarła umowę z siecią Conflux na uruchomienie stablecoina axHKD, pierwszego na świecie stablecoina powiązanego z dolarem hongkońskim 1:1.

Wyjaśnienie zarządzania AnchorX: Conflux Network zajmie się problemami ze skalowalnością, a usługa OKLink Trust będzie świadczyć inne usługi zarządzające. Początkowo planowane jest uruchomienie stablecoina axHKD w sieci Conflux, a następnie na blockchainie Ethereum.

Deweloperzy obiecują, że axHKD otrzyma rezerwy wysoce płynnych aktywów. Aby to osiągnąć, zawarto umowy powiernicze z regulowanymi instytucjami finansowymi w Hongkongu, w tym z prywatną spółką inwestycyjną Hony Capital, która zarządza aktywami o wartości 13 miliardów dolarów.

AnchorX planuje używać axHKD do transakcji transgranicznych i handlu wirtualnymi aktywami przy użyciu blockchain i walut fiducjarnych. Firma ma nadzieję, że pojawienie się monety stablecoin wypełni lukę między aktywami tradycyjnymi i cyfrowymi w regionie administracyjnym. „Ta współpraca przyspieszy fuzję tradycyjnych finansów z Web3, ponieważ aktywa kryptograficzne będą częściej wykorzystywane w codziennych transakcjach” – zapewnił założyciel Conflux, Fan Long.

Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych Hongkongu (SFC) oraz Urząd Monetarny Hongkongu (HKMA) wyraziły chęć uregulowania aktywów wirtualnych w związku z rosnącym popytem na kryptowaluty. Organy regulacyjne w Hongkongu zażądały od wszystkich giełd i platform kryptowalut zarejestrowania się w celu uzyskania licencji do końca lutego. Jednocześnie władze lokalne ogłosiły plany wprowadzenia „sandboxa regulacyjnego” dla emitentów stablecoinów.

photo: wikipedia

Comments (No)

Leave a Reply