Amerykański sąd skazał współzałożyciela Binance Changpenga Zhao

Sąd federalny w Seattle wydał wyrok w sprawie współzałożyciela i byłego dyrektora generalnego największej na świecie giełdy kryptowalut Binance. Jedna z najbogatszych osób w branży kryptowalut dostała karę czterech miesięcy więzienia.

Podczas rozprawy sędzia okręgowy Richard A. Jones odrzucił wniosek Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o skazanie Changpenga Zhao na trzy lata więzienia. Powód: brak dowodów na to, że pozwany został poinformowany o nielegalnej działalności na giełdzie.

Urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości upierali się, że umieszczenie Changpenga Zhao w zawieszeniu byłoby również błędną decyzją, ponieważ „mogłoby zachęcać innych do łamania prawa i to na możliwie największą skalę”.

Sąd zgodził się z tą argumentacją. Odmawiając ostatniego słowa, Changpeng Zhao przyznał, że podczas swojego przywództwa nie był w stanie odpowiednio zbudować porządnego systemu weryfikacji klientów i przeciwdziałania praniu pieniędzy (KYC/AML) w Binance.

Wcześniej współzałożyciel Binance wysłał pismo do sądu prowadzącego jego sprawę, w którym oświadczył, że nie chciałby w przyszłości zetknąć się z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych.

Comments (No)

Leave a Reply