Giełda Binance okradziona. Depozyty i wypłaty zawieszone


Dzisiaj, 7 maja 2019 r. O 17:15:24 (UTC) odkryliśmy naruszenie zabezpieczeń na dużą skalę . Hakerzy byli w stanie uzyskać dużą liczbę kluczy API użytkownika, kodów 2FA i potencjalnie innych informacji. Hakerzy używali różnych technik, w tym phishingu, wirusów i innych ataków. Nadal analizujemy wszystkie możliwe metody użyte podczas ataku.

Hakerzy wypłacili 7000 BTC w tej jednej transakcji: https://www.blockchain.com/btc/tx/e8b406091959700dbffcff30a60b190133721e5c39e89bb5fe23c5a554ab05ea

Hakerzy mieli cierpliwość, aby czekać i wykonywać dobrze zorganizowane działania poprzez wiele pozornie niezależnych kont w najbardziej odpowiednim momencie. Transakcja ma strukturę zgodną z naszymi istniejącymi kontrolami bezpieczeństwa. Szkoda, że ​​nie byliśmy w stanie zablokować tej transakcji przed jej wykonaniem. Po wykonaniu wycofanie wywołało różne alarmy w naszym systemie. Natychmiast po tym wstrzymaliśmy wszystkie wypłaty.

Binance użyje funduszu #SAFU w celu pełnego pokrycia tego incydentu. Nie wpłynie to na żadne fundusze użytkownika.

Musimy przeprowadzić dokładny przegląd bezpieczeństwa. Przegląd bezpieczeństwa obejmie wszystkie części naszych systemów i danych, które są duże. Szacujemy, że zajmie to około jednego tygodnia. W miarę postępu będziemy publikować aktualizacje.

Co najważniejsze, depozyty i wypłaty będą musiały POZOSTAĆ ZAWIESZONE w tym okresie. Błagamy o zrozumienie w tej trudnej sytuacji.

Będziemy kontynuować handel, abyś mógł dostosować swoje pozycje, jeśli chcesz. Należy również zrozumieć, że hakerzy mogą nadal kontrolować niektóre konta użytkowników i mogą w międzyczasie korzystać z nich, aby wpływać na ceny. Będziemy ściśle monitorować sytuację. Uważamy jednak, że wyłączenie wypłat nie ma zbyt dużej motywacji dla hakerów do wpływania na rynki.

W tym trudnym czasie staramy się zachować przejrzystość i będziemy wdzięczni za wsparcie”.

CZ myśli o rollbacku. Czy to dobry pomysł w zdecentralizowanej społeczności? Tak, czy inaczej FUNDS ARE SAFU! 😉

Not the best of days, but we will stay transparent. Thank you for your support!https://t.co/Y1CQOatEpi— CZ Binance (@cz_binance) 7 maja 2019