Amerykańska firma wydobywająca Bitcoin’y Blockcap kupuje kolejne 10000 ASIC

Blockcap, firma zajmująca się „kopaniem” Bitcoin’ów, zamierza zwiększyć swoją moc wydobywczą w obliczu ciągłych wzrostów cen najpopularniejszej kryptowaluty .

Firma poinformowała, że kupiła 10 000 dodatkowych AntMiner S19 wyprodukowanych przez Bitmain w celu podwojenia swojej mocy obliczeniowej.

Blockcap, założony w 2020 roku przez byłych dyrektorów amerykańskiego operatora farm górniczych Core Scientific, powiedział, że ma już 10000 koparek S19 pracujących w zakładzie Core Scientific.

Te istniejące maszyny, zapewniające łącznie około 950 petahasów na sekundę (PH / s) mocy obliczeniowej, są w stanie wyprodukować około 5,5 BTC w ciągu 24 godzin przy obecnych trudnościach wydobycia bitcoina.

„Inwestycja ta jest ważnym krokiem nie tylko dla przyszłości firmy Blockcap … ale przede wszystkim dla przyszłości bezpiecznego rozliczania transakcji bitcoinowych z solidną i zróżnicowaną geograficznie siecią Bitcoin” – powiedział Clark Swanson, dyrektor generalny Blockcap.

Harmonogram dostaw sprzętu obejmie okres od marca do sierpnia, po czym jego łączny hashrate może wzrosnąć do około 1900 PH / s przy pełnym wdrożeniu.

Jak wcześniej informowaliśmy, co najmniej dziesięciu północnoamerykańskich inwestorów instytucjonalnych ogłosiło hurtowe zamówienia w przedsprzedaży na sprzęt do wydobywania bitcoinów nowej generacji, a łączna inwestycja szacowana jest na znacznie powyżej 500 milionów dolarów.

Ten poziom spowodował poważne braki podaży w przestrzeni, która już boryka się z wąskimi gardłami w zakresie zdolności produkcyjnych z powodu niedoborów chipów w firmach produkujących półprzewodniki.

W rezultacie najnowsza generacja sprzętu na rynku wtórnym jest wyceniana po bardzo wysokich cenach w porównaniu do ceny w przedsprzedaży.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź