Ktoś rozwiązał zagadkę 0xPoland i wygrał 7 ETH

Nieznana osoba otrzymała 7 ETH za rozwiązanie łamigłówki, która zaczęła się od billboardu w warszawskim metrze i Gazecie Wyborczej.

Anonimowa osoba rozwiązała zagadkę polskich programistów i zdobyła 7 ETH

Na jednej ze stacji pojawiła się reklama z adresem Ethereum i hashtagami #0xPOLAND i #0xPOLANDHEIST. Namówiła pasażerów do rozwiązania zagadki za co w nagrodę było 7 ETH.

Według organizatorów w kodzie kontraktu Ethereum wymagane było wywołanie funkcji „rozwiąż” i użycie tajnego wyrażenia do wypłaty środków. Wskazówki zostały opublikowane na Twitterze 0xPoland.

Pierwsza zawierała frazy „Wskazówka: ^ [AZ]. *”. i „0x01ccfbfc”. Jedna mówiła, że ​​wiadomość powinna zaczynać się wielką literą i kończyć kropką, druga – częścią sumy kontrolnej.

Obraz dołączony do tweeta zawierał cytat. Wskazywał na tytuł piosenki projektu muzycznego Elffor.

Kilka dni później 0xPoland opublikował kolejny tweet. Fraza nawiązywała do pracy „Autostopem po galaktyce”, a zagadka wymagała od uczestnika umiejętności programowania. W efekcie rozwiązania łamigłówki otrzymano drugą część kodu.

Ostatnia wskazówka pojawiła się w drukowanych i elektronicznych wydaniach Gazety Wyborczej.

foto: https://decrypt.co/49890/someone-solved-this-strange-ethereum-puzzle-winning-4000

Wiele gazet codziennych odrzuciło naszą reklamę, ponieważ nie mogły zrozumieć koncepcji układanki i wolały zachować ostrożność” – zauważyli organizatorzy całej.

Reklama zawierała numer telefonu. Uczestnik otrzymał nagraną wiadomość z brakującymi częściami tajnej frazy.

Prawidłowa odpowiedź została zapisana w smart contract 21 minut po opublikowaniu tweeta.

Organizatorzy wyjaśnili, że w ten unikalny sposób chcieli zaprosić programistów do dołączenia do ich zespołu „w celu stworzenia zdecentralizowanej infrastruktury finansowej”.

źródło: https://decrypt.co/49890/someone-solved-this-strange-ethereum-puzzle-winning-4000

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.