Vitalik Buterin: Korzyści z Ethereum 2.0 pojawią się wcześniej, niż wielu się wydaje

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, odpowiadał na pytania użytkowników Reddita związane z uruchomieniem drugiej wersji protokołu.

Znaczącej poprawy wydajności sieci można spodziewać się wcześniej, niż wielu się spodziewa, powiedział Buterin.

Fuzja nastąpi szybciej, PoS nastąpi szybciej, Twoje kuszące 100 000 transakcji na sekundę nastąpi szybciej. Oczekuję, że aktualizacje Eth2 będą szybsze i bardziej spójne niż Eth1 ”- napisał.

Buterin dodał, że już teraz można wykorzystać technologię roll-up, aby osiągnąć przepustowość 4000 transakcji na sekundę i stukrotne oszczędności na prowizjach opartych na Eth1. Zauważył również, że rozważa obiecujące osiągnięcia w dziedzinie prywatności z wykorzystaniem technologii ZK-SNARK, realizowane w ramach projektów Aztec i Maci.

Buterin odpowiedział także na obawy użytkowników dotyczące depozytów w Ethereum 2.0, których stawki nie są jeszcze zgodne z oczekiwanymi na uruchomienie fazy zerowej 1 grudnia. Wątpliwości użytkowników budzi między innymi brak możliwości wycofania zdeponowanych środków przed przejściem Ethereum 2.0 do pierwszego etapu.

W bardzo mało prawdopodobnym scenariuszu, jeśli Eth2 w jakiś sposób nigdy nie przejdzie poza fazę zerową, w pełni poprę interwencję hard fork, aby dodać wsparcie wycofania do kontraktu escrow, aby staker mógł odzyskać swoje aktywa” – napisał.

Plan emisji to 4,7 mln w ciągu najbliższych 1-2 lat, czyli ile zajmie fuzja, a potem 0-2 mln rocznie minus spalone prowizje, które mogą nawet przekroczyć emisję ”- wyjaśnił.