Tether wyemitował dodatkowe 60 milionów USDT

Dzisiaj Tether Inc ponownie zareagował na dalszy spadek rynku kryptowalut, emitując kolejne 60 milionów tokenów USDT. W takich przypadkach rynek kryptowalut zwykle wykazuje gwałtowny wzrost zmienności.

„Drukowanie” jest powszechną interwencją, która jest praktykowana w momencie spadku cen BTC. Jednak teraz problem USDT nie powoduje natychmiastowych skoków, jak to było wcześniej.

Tether jest gotowy do emisji monet w dowolnym momencie. W dowolnym momencie monety te mogą opuścić centralny portfel i zwiększyć płynność rynków. Tether może również usuwać monety, jeśli uzna to za konieczne. Ale do tej pory podaż USDT tylko wzrastała.

Pomimo emisji, BTC nadal wynosi około 7 800. USDT zmniejszył obroty do około 47 miliardów USD dziennie, w porównaniu do niedawnych szczytów około 60 miliardów USD dziennie. Wiodący stablecoin był jednym z głównych czynników w handlu spot, teraz jest używany w kontraktach futures, na przykład na OKEx . Obecnie większość tokenów Tether jest wydawane w sieci Ethereum.

Ostatnie emisje, pobudziły dyskusję, że ceny BTC są wysoce zależne od manipulacji handlowych. Nadmierna płynność pomogła stymulować rynki – obecnie do 71% wszystkich transakcji BTC jest powiązanych z USDT, kilka tygodni temu liczba ta wynosiła 60%.

Comments (No)

Leave a Reply