Tether wkrótce wyprzedzi Ethereum pod względem kapitalizacji

Według czerwcowej prognozy Bloomberga stablecoin Tether (USDT) może ostatecznie zmienić Ethereum na drugiej pozycji pod względem kapitalizacji.

Niedawno USDT osiągnęło lepsze wyniki niż XRP i zajęło trzecie miejsce pod względem kapitalizacji kryptowalut. Według analityków publikacji, Tether będzie się przesuwał w górę, i prześcignie ETH.

Eksperci wyjaśniają dalszy wzrost udziału w rynku Tether poprzez jego powszechne przyjęcie w branży kryptowalut oraz jego związek z dolarem amerykańskim. Właśnie dzięki temu stablecoin wg raportu jest wygodnym narzędziem do uzyskiwania dostępu do bitcoinów i do tradowania na nim.

Analitycy zauważają również znaczące umocnienie USD w stosunku do innych walut fiducjarnych pomimo rekordowych pakietów bodźców wspierających gospodarkę. To, ich zdaniem, będzie miało pozytywny wpływ na stablecoin Tether.

Raport informuje również, że Ethereum znajduje się w cieniu bitcoina i nie ma specjalnej „windy”. Mimo to analitycy pozytywnie oceniają technologię drugiej co do wielkości kryptowaluty i perspektyw dalszego rozwoju.

„ETH to kryptowaluta, któa różni się od innych pod względem szerokiej akceptacji i niemal idealnych wskaźników makroekonomicznych”.

Płatności za pomocą Tethera w ubiegłym roku wyniosły 212 miliardów dolarów .

źródło i grafika główna: https://data.bloomberglp.com/professional/sites/10/Bloomberg-Indices-Outlook_Cryptos_June-2020.pdf

Comments (No)

Leave a Reply