MicroStrategy może wejść do indeksu giełdowego S&P 500

MicroStrategy gotowy do dołączenia do indeksu S&P 500

MicroStrategy, największy korporacyjny posiadacz bitcoinów, poinformował akcjonariuszy o znaczącym wzroście kapitalizacji spółki w 2023 roku i gotowości do umieszczenia w indeksie S&P 500. Według raportu finansowego za czwarty kwartał 2023 roku MicroStrategy uplasowało się na 535. pozycji w rankingu największych spółek notowanych na giełdzie w Stanach Zjednoczonych. Przyczynił się do tego imponujący, 46% wzrost cen akcji spółki.

W raporcie zauważono, że w szczególności zwiększone zainteresowanie akcjonariuszy akcjami MicroStrategy było spowodowane szybkim wzrostem wartości rynkowej Bitcoina. Indeks akcji S&P 500 śledzi amerykańską giełdę wśród 500 spółek o dużej kapitalizacji.

Aby znaleźć się w rankingu, spółka publiczna musi mieć kapitalizację rynkową na poziomie co najmniej 15,8 miliarda dolarów. Według Yahoo Finance firma MicroStrategy, która jest notowana na giełdzie NASDAQ pod symbolem MSTR, osiągnęła kapitalizację rynkową na poziomie około 12,4 miliarda dolarów, oraz wartość jej aktywów w tej chwili zbliżała się do 800 dolarów na akcję.

Zdaniem analityków finansowych wejście MicroStrategy do indeksu spółek S&P 500 będzie niezwykle pozytywnym wydarzeniem zarówno dla rynku bitcoina i jego instrumentów pochodnych, jak i całego sektora kryptowalut. Może na przykład spowodować gwałtowny wzrost popytu na aktywa cyfrowe, a także zachęcić pasywnych inwestorów na tradycyjnym rynku akcji, stosujących konserwatywne taktyki, do dodania komponentu kryptowalutowego do swoich portfeli.

Comments (No)

Leave a Reply