Jak analizować kryptowaluty?

W poniższym artykule przedstawiam przykładowy schemat postępowania na drodze przeprowadzania własnej analizy projektu kryptowalutowego. Przypominam, że przed ewentualnym zakupem danej kryptowaluty lub tokenu ZAWSZE należy samemu rozeznać się w projekcie a jedynie podpierać się opiniami z Internetu, czy to w przypadku artykułów czy filmów na YouTube.

Artykuł ten przedstawia serię filmów na YouTube, w których omawiam podstawy analizy fundamentalnej, dodatkowo warto również wykonać analizę projektową – czyli zapoznać się z technologią oraz postępem pracy w projekcie. Te dwie czynności powinny pomóc Tobie podjąć decyzję czy kupić tokeny danego projektu, kwestia kiedy to zrobić to aspekt, na który tego typu analiza nie da jednoznacznej odpowiedzi.

Zapraszam do zapoznania się z wprowadzeniem do całej serii a następnie z poszczególnymi odcinkami.

Cykl składa się z poniższych części:

Biała księga – najważniejszy dokument każdego nowego pomysłu, którego założyciele chcą przekuć w działający produkt. Sygnalizuje tutaj istotne kwestie, które warto wziąć pod uwagę zapoznając się z tym dokumentem.

Kwestie finansowe zwykle interesują najbardziej, podobnie powinno być w kwestii wyboru projektu, który ma na bazie pozyskanego finansowania przekuć swoje założenia w produkt. Omawiam tutaj metody finansowania projektów.

Dobrze jest jeśli dany projekt, próbuje rozwiązać istniejący problem, jednak nie zawsze tak jest, czasami projekt próbuje wyznaczyć nowy trend na rynku. W tym odcinku przedstawiam w jaki sposób sprawdzić czy opisywane w Whitepaper problem rzeczywiście występuje i kogo dotyczy.

To ludzie tworzą projekt. W tym odcinku prezentują jak sprawdzić zespół, który został powołany do tworzenia projektu. Kompetencje członków również nie są bez znaczenia dlatego warto prześledzić doświadczenie zawodowe (LinkedIn) jak i techniczne (GitHub)

Media społecznościowe często bywają miejscem gdzie rodzi się FOMO, jaki wpływ ma liczba fanów w poszczególnych serwisach na ewentualne pump & dump projektu, przedstawiam w tej części.

Tokeny projektu zwykle nabywamy poprzez giełdy. Jak się można przekonać to ile danego tokenu jest i na jakiej giełdzie również pozwala wyciągnąć konkretne wnioski o samym projekcie.

Często można spotkać się tematem – gry pod wydarzenia. Żeby tak postępować trzeba wiedzieć gdzie te wydarzenia śledzić oraz ocenić wpływ i rodzaj wydarzeń na przyszły rozwój projektu.

Zapraszam do zwracania większej uwagi na typ tokenów w posiadanie, których chcesz wejść. Inaczej będą wykorzystywane tokeny użytkowe a inaczej tokeny będące zabezpieczeniem inwestycyjnym.

Podstawowe pytanie w tym odcinku, na które każdy posiadacz danego tokena powinien sobie zadawać to: do czego służy ten token i dlaczego mam zyskać na jego posiadaniu. Dodatkowo wprowadzam w tym odcinku w temat zarządzania danym protokołem.

Temat już nieco wykraczający poza analizę fundamentalną jednak warty uwagi. Jak wygląda i czym jest wolumen, jaka jest płynność danego tokenu. Dodatkowo krótko wprowadzam w popularne wskaźniki i przedstawiam koncepcje analizy technicznej.

Zapraszam do zapoznania się z materiałem na platformie YouTube i przedstawienia własnych opinii.

Pomagam inwestorom analizować i rozumieć kryptowaluty, zapraszam do odwiedzania strony CryptoDev.TV gdzie znajdziesz analizy, raporty i projekty blockchain.

Comments (No)

Leave a Reply