Duży napływ klientów do Bakkt

Bakkt „rośnie”

Bakkt odnotowuje bardzo duży napływ nowych klientów skupionych na handlu i przechowywaniu zasobów cyfrowych. Poinformował o tym prezes platformy instytucjonalnej Gavin Michael podczas konferencji z analitykami z Water Tower Research.

Zdaniem managera, dzięki poszerzeniu bazy klientów i rozsądnym nakładom inwestycyjnym, spółce udało się zwiększyć marżę brutto.

Bakkt z siedzibą w USA dokonał szeregu przejęć i zawarł umowy z kilkoma podmiotami, przygotowując grunt pod wejście na rynek Ameryki Łacińskiej w czwartym kwartale z planami dalszej ekspansji w Wielkiej Brytanii, UE, Hongkongu i Australii.

Michael przypomniał przejęcie w kwietniu platformy brokerskiej Apex. Wraz ze współpracą z firmą fintech Plaid i opiekunem Fireblocks, zapewniło to potencjał do silnego napływu nowych klientów.

Spółka rozważa możliwość pojawienia się ETF-ów jako czynnika wzmacniającego swoją pozycję w branży.

Według wyników drugiego kwartału przychody Bakkt sięgnęły 348 mln USD. Dla porównania, w tym samym okresie ubiegłego roku liczba ta wyniosła zaledwie 14 mln USD, podczas gdy wolumen obrotu platformy spadł o 51% do 531 mln USD.

Michael oszacował, że zdolność firmy do sprzedaży produktów w pierwszej połowie 2023 roku wzrośnie dziesięciokrotnie w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wyjaśnił, że dynamika jest napędzana zainteresowaniem ze strony family office, zarejestrowanych doradców inwestycyjnych oraz firmowych służb skarbowych.

W niedalekiej przyszłości firma planuje dodać więcej aktywów do platformy i zintegrować obsługę stakingu instytucjonalnego .

Przypomnijmy, że w maju 2023 roku kierownictwo Bakkt dopuściło możliwość rozwoju biznesu w Europie w kontekście wzmocnienia lokalnych ram regulacyjnych.

Comments (No)

Leave a Reply