Dogecoin Day przyćmiony halvingiem i dniem konopii indyjskich. Unikalny Krasnal kupiony za floor price.

20 kwietnia społeczność kryptowalutowa obchodziła dzień memcoina Dogecoin (DOGE). Zbiegło się to z halvingiem bitcoina i Dniem Marihuany obchodzonym na całym świecie. Z tej okazji został także wystawiony na licytację NFT z Gangu Krasnali o numerze #420.

Co rok 20.04 zwolennicy Dogecoina publikują memy z psem Shiba Inu, dodając hashtagi #DogeDay i #Doge420. Nic to jednak nie dało ponieważ sieci społecznościowe zostały zalane postami o halvingu bitcoina i dniu konopii indyjskich.

Główny zwolennik memcoina, miliarder Elon Musk, w chwili pisania tego tekstu ciągle nie komentował święta DOGE. Współzałożyciel Dogecoina, Billy Marcus, również milczy.

Użytkownik X, występujący pod pseudonimem PennybagsCX, w swojej wiadomości gratulacyjnej nazwał „każdy dzień będzie dobrym dniem, jeśli masz trochę BTC i DOGE”.

W chwili pisania tego tekstu Dogecoin notowany jest na poziomie 0,15 USD, tracąc 0,1% w ciągu ostatnich 24 godzin. Według CoinGecko wartość ta jest o 79,1% niższa od najwyższego poziomu w historii osiągniętego 8 maja 2021 r. na poziomie 0,7316 USD .

Kapitalizacja projektu wynosi 21,9 miliarda dolarów. Dogecoin zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu aktywów cyfrowych CoinGecko.

6 marca dzienna liczba transakcji na blockchainie Dogecoin przekroczyła 2,1 miliona, zbliżając się do rekordowego poziomu.

20 kwietnia z okazji Dnia Marihuany, halvingu bitcoina i Dnia Dogecoin został wystawiony na licytację Krasnal #420 z Gangu Krasnali. Licytacja rozpoczęła się o 4:20 PM (UTC). Nikt nie wziął udziału w wyścigu o tego unikalnego Krasnala. Został kupiony za minimalną cenę wynoszącą 0.024 ETH (około 75$ w chwili licytacji). Co więcej, zaraz po licytacji NFT, Krasnal się „spersonalizował” na platformie społecznościowej X.


Comments (No)

Leave a Reply