Jak i gdzie kupić kryptowaluty?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stały się kryptowaluty. Zaletą wirtualnej waluty jest to, że jest zdecentralizowana i nie podlega żadnemu rządowi, co oznacza, że jeśli przyjdzie inflacja, to nie ma ona wpływu na krypto. W dalszej części artykułu postaram się przekazać, gdzie i w jaki sposób zakupić kryptowaluty. W tym artykule przeczytasz: jak kupić bicoina.

Jak kupować kryptowaluty? jak najlepiej kupić?

Istnieje parę sposobów na zakup kryptowaluty. Jednym ze sposobów jest kantor internetowy, w którym kupujemy krypto po z góry ustalonym kursie, który ustala właściciel kantoru. Wadą kantoru jest uboga oferta kryptowalut, przez co nie możemy dokonać zakupu takiej waluty, jaką tylko chcemy. Zaletą natomiast jest bezpośredni zakup bez żadnych pośredników. Odbywa się to bardzo szybko i bez problemowo. Drugim sposobem zakupu i inwestycji jest giełda poświęcona kryptowalutom. Wystarczy zrobić tam konto wpłacić realne pieniądze do specjalnego portfela, a następnie obserwując wahania kursowe zakupić interesującą nas krypto, która po zakupie trafi bezpośrednio do naszego wirtualnego portfela.

Jakie kryptowaluty warto kupić?

Na rynku znajdziemy około 4 tysiące różnych kryptowalut, lecz tak naprawdę nie wszystkie są warte zainteresowania i dokonania inwestycji w nie. Wśród najpopularniejszych z nich są między innymi:

 • Bitcoin najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta 1 BTC jest wart 131 778,95 Złotych,
 • Ethereum druga co do popularności kryptowaluta. Wartość 1 ETH jest wart na rynku 9 205.0012 zł
 • Tether trzecia co do popularności kryptowaluta. Wartość jej nie jest zbyt duża, ponieważ wynosi 3.68 zł za 1 USDT
 • Litecoin kryptowaluta, która dopiero zdobywa popularność wśród grających. Wartość 1 LTC wynosi 639.4394 zł.

Dodatkową ciekawostką jest to, że w ostatnim czasie sporą popularność zdobywa Dogecoin, który powstał bardziej w formie żartu, ale ostatnio jego kurs idzie w górę. 1 DOGE wart jest 1.1491 zł.

Co można kupić za kryptowaluty

W Polsce coraz częściej możemy spotkać się z nową formą płatności jaką, jest kryptowaluta. Między innymi możemy zapłacić nimi za:

 • Nocleg jest to coraz bardziej popularna forma płatności, dzięki czemu możemy zapłacić za hotel czy hostel naszą kryptowalutą. Niestety działa to tylko w dużych miastach w Polsce i to nie wszystkich.
 • Sklepy internetowe z elektroniką, niektóre sklepy próbują iść z duchem czasu i oprócz tradycyjnej formy płatności oferują zapłatę kryptowalutą.
 • Usługi medyczne w Warszawie istnieje pewna placówka medyczna o nazwie Medicover, w której zapłacimy kryptowalutą za ich usługi.
 • Transport po mieście w Warszawie powstał specjalny rodzaj taksówek o nazwie Bitcointaxi w której to istnieje możliwość zapłaty Bitcoinem.
 • Zapłata za jedzenie z dostawą do domu. Portal pyszne.pl do niektórych restauracji z którymi współpracuje, dodał nową formę płatności jaką są kryptowaluty.
 • Bilety samolotowe w niektórych liniach lotniczych zapłacimy za bilety kryptowalutą.
 • Dzięki systemowi InPay, gdzie opłacimy wszystkie swoje rachunki.

Jak sprzedawać kryptowaluty

Kryptowaluty, możemy sprzedać w wyżej omawianym kantorze po z góry ustalonej cenie, możemy także przez giełdę. Kolejnym sposobem sprzedaży, choć dość niebezpiecznym, jest sprzedaż osobom trzecim bez pośrednictwa portalu czy giełdy. Trzeba mieć na uwadze to, że możemy zostać oszukani i stracić cały swój zdobyty dobytek. Tak więc warto korzystać z dobrze zabezpieczonych portali czy właśnie giełd, kantorów do takich wymian, ponieważ mamy wtedy pewność, że jesteśmy bezpieczni i nie zostaniemy na lodzie bez kryptowaluty i bez zarobionych pieniędzy. Także warto uważać.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.