Franklin Templeton: SOL może stać się trzecią największą kryptowalutą

Analitycy funduszu inwestycyjnego Franklin Templeton, zarządzającego aktywami o wartości 1,5 biliona dolarów, sugerują, że SOL ma szansę zająć trzecie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalut.

Franklin Templeton zauważył, że sieć Solana ma wszystko, co niezbędne do dalszego rozwoju SOL na rynku kryptowalut. W czwartym kwartale 2023 roku moneta zdołała przyspieszyć swój wzrost dzięki temu, że projekty utworzone na blockchainie Solana organizowały airdropy tokenów. Miało to pozytywny wpływ na cały ekosystem Solany.

Analitycy pochwalili również odporność sieci, choć przyznali, że na Solana duży wpływ miał upadek giełdy kryptowalut FTX w 2022 roku. Blockchainowi udało się jednak przetrwać ten trudny okres. Oprócz niskich opłat i dużej skalowalności, sieć Solana zdołała zwiększyć swoją popularność dzięki memcoinom.

Na bazie Solany stworzono słynne tokeny BONK i WIF, które weszły do ​​100 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej – zauważyli analitycy. Franklin Templeton oczekuje, że Solana będzie nadal zwiększać swój zasięg. Ten łańcuch bloków jest używany przez programistów do tworzenia rozwiązań płatniczych i NFT.

Analitycy zauważyli, że wzmożona aktywność w sieci może prowadzić do awarii blockchainu. Jednak programiści starają się rozwiązać te problemy, dlatego zdaniem ekspertów z Franklin Templeton Solana jest w stanie zająć trzecie miejsce po Bitcoinie i Ethereum.

W marcu badacze Franklin Templeton zakwestionowali przydatność memcoinów, mimo że wielu traderów wykorzystuje je do zarabiania pieniędzy.

Na początku tego miesiąca eksperci Franklin Templeton nazwali Ordinals katalizatorem dalszego rozwoju branży kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply