Znany producent sprzętu gamingowego Razer wydaje swoje oprogramowanie do kopania kryptowalut za pomocą bezczynnego procesora graficznego.

Gracze inwestują znaczne sumy w układy GPU, które grają główną rolę obliczeniową w ich komputerach. Jednak nawet najbardziej zagorzały gracz „Fortnite” opuszcza swoją platformę gier zostawiając ją bezczynnie na znaczną cześć każdego dnia, podczas gdy idą do pracy, uczęszczają do szkoły lub – co najmniej – śpią. Producent sprzętu, firma Razer, postanowił wyjść z propozycją. Szkoda by było, aby ​​te drogie urządzenia nie były w pełni wykorzystywane. Razer chce aby gracze wykorzystali swoje bezczynne procesory graficzne do wydobywania kryptowalut. W tym celu singapurski gigant gier, który ma podwójne centrale w Singapurze i San Francisco, w środę zaprezentował oprogramowanie do kopania kryptowalut, które pozwala klientom zarabiać pasywny dochód z urządzeń do gier, gdy nie są używane. Po zainstalowaniu na komputerze klienta klient – zwany Razer SoftMiner – pozostanie w stanie uśpienia, gdy komputer jest używany, a następnie aktywowany, gdy procesor jest bezczynny.
Nie jest jasne, jaką kryptowalutę lub kryptowalutę oprogramowanie będzie wydobywać, chociaż sieci takie jak Monero i Ethereum są popularnymi opcjami dla górników GPU. Razer nie jest pierwszym producentem sprzętu, który zachęcał graczy do instalowania oprogramowania do eksploracji kryptowalut, które wykorzystuje bezczynne zasilanie GPU. W zeszłym miesiącu Asus wprowadził podobną usługę, którą opracował we współpracy z Quantumcloud i powiedział, że pomoże właścicielom komputerów uzyskać pasywny strumień dochodów. Razer dostaje kryptowalutę a użytkownicy otrzymują punkty nagród (Razer Silver), które mogą wydać na produkty Razer z katalogu. Podczas gdy gracze, którzy kopiują krypto za pomocą chipów Asusa, mogą wypłacić pieniądze bezpośrednio w systemie PayPal za pośrednictwem systemu PayPal lub WeChat, klienci Razer otrzymują płatność za pośrednictwem programu lojalnościowego firmy Razer Silver. Według strony internetowej firmy, użytkownicy z „prawidłową konfiguracją” mogą zdobyć około 500 Razer Silver na 24 godziny. Ten żeton nagrody może zostać użyty do zakupu jednego z mniej niż 100 przedmiotów wymienionych w katalogu Razer Silver. Niestety użytkownicy szybko odkryli, że ich żetony nie mają dużej siły nabywczej. Najtańszym przedmiotem w katalogu Razer Silver jest kod rabatowy w wysokości 5 USD do głównego sklepu firmy Razer, który przydzieli użytkownikom 1,500 kredytów. To kosztuje około 1,67 USD dziennie lub 0,07 USD na godzinę – bez kosztu energii elektrycznej. Co więcej, kredyty wygasają po 12 miesiącach, co oznacza, że ​​nawet użytkownicy, którzy utrzymywali „prawidłową konfigurację” i wydobywają 24 godziny na dobę przez cały rok, stwierdziliby, że ich salda (182 500) spadły o blisko 100 000 punktów za najdroższy produkt w Katalog, 280 000 kredytów Razer Huntsman Elite, który sprzedaje za 200 USD. Czy warto używać Razer’s Crypto Mining Service? Prawdopodobnie nie. Ale możecie sprawdzić sami.

Razer Minig software.