Zilliqa (ZIL) – czy właśnie rodzi się następca Bitcoina i Ethereum?

Jednym z największych problemów wielu platform blockchain jest skalowalność. W rzeczywistości jest to jedna z głównych przeszkód w masowej adopcji niektórych dużych projektów, takich jak Bitcoin czy Ethereum. Jednym z pierwszych projektów, który osiągnął wysoką skalowalność i to z niesamowitym powodzeniem, jest Zilliqa (ZIL).

Zilliqa jest jednym z najbardziej skalowalnych projektów blockchain na rynku. To dlatego, że wykorzystuje nową rewolucyjną koncepcję znaną jako Sharding. Sharding dzieli węzły na mikro transakcje, które można wysyłać w sieciach równoległych.

Koncepcja Sharding została przetestowana na prywatnych blokach blockchain i do tej pory wyniki były bardzo dobre. Testując go na prywatnym blockchainie, Zilliqa (ZIL) osiągnął prędkość ponad 2400 transakcji na sekundę. Wdrożenie tego samego na publicznym blockchainie jest bardzo wyczekiwanym wydarzeniem wśród społeczności na całym świecie.

Uruchomienie blockchain z Shardingiem w sieci publicznej nastąpi w dniu 23 maja. W ciągu ostatnich kilku tygodni, Zilliqa była w hossie. Zyskała w 10 dni aż 120% dochodząc do obecnej ceny około 0,09 $ z 0.38 $. Po uruchomieniu publicznego blockchain możemy się spodziewać , że Zilliqa zyska jeszcze więcej.

Zilliqa

Ludzie mówią o EOS jako o pogromcy Ethereum. Cóż, Zilliqa może być tym, który pokona nie tylko Ethereum, ale także wiele innych kryptowalut na rynku. To dlatego, że ma wszystko, co ma większość innych kryptowalut, tyle, że w jeszcze lepszej i doskonalszej wersji. Na przykład, oprócz kwestii skalowalności, którą rozwiązuje za pomocą koncepcji Sharding, Zilliqa wykorzystuje także rewolucyjny język programowania Scillal. Język Scillal służy do pisania inteligentnych kontraktów, które są łatwe do zweryfikowania.

Zilliqa (ZIL) ma zatem zrewolucjonizować nie tylko rozwój zdecentralizowanych aplikacji, ale także świata finansów. ZIL może także przekonać do siebie szeroką gamę handlowców, którzy szukają krypto, która jest szybka, skalowalna i ma niskie koszty transakcji. To jeden z obszarów, w którym wiele kryptowalut, w tym bitcoin, nie może osiągnąć żadnego znaczącego sukcesu.

Jaki jest więc przyszłościowy potencjał Zilliqa?  Ktoś może twierdzić, że jego całkowita ilość jest zbyt wysoka, aby uzyskać wysoką cenę. Jednak już udowodniono, że całkowita liczba kryptowalut w obiegu nie ma nic wspólnego ze wzrostem jej wartości. Ripple jest tego doskonałym przykładem. Ogromny wolumen Ripple sprawiał, że ludzie nie wierzyli, że kiedykolwiek osiągnie dolara.W grudniu Ripple osiągnął wartość ponad 3 USD. Zilliqa (ZIL) też może zaskoczyć wielu, stanie się to jednak tylko w przypadku gdy jej cechy techniczne okażą się tym co jest zapowiadane.

 

źródło: https://cryptorecorder.com/2018/04/21/zilliqa-zil-is-this-the-real-bitcoin-btc-and-ethereum-eth-killer/

Zilliqa (ZIL) – Is this the real Bitcoin (BTC) and Ethereum (ETH) killer?

 

Materiały i informacje przedstawione na niniejszej stronie internetowej zamieszczone są jedynie w celu informacyjnym. Nie stanowią one porady inwestycyjnej, nawet jeśli wyraźnie wskazują one na kryptowalutę lub ICO. Potencjalni inwestorzy są całkowicie odpowiedzialni za dokonywanie własnych, niezależnych ocen i analiz kryptowalut oraz ICO. Nie powinni polegać na informacjach zawartych w niniejszej witrynie jak na poradach inwestycyjnych. Żadne z niniejszych informacji nie stanowią doradztwa inwestycyjnego, analiz finansowych, rekomendacji.