Zespół Zilliqa musiał zaktualizować sieć

Główna sieć Zilliqa została niedawno poddana pilnej aktualizacji, aby naprawić problem, który powodował, że węzły górnicze traciły pamięć podczas przetwarzania dużych inteligentnych kontraktów.

Problem z pamięcią został wykryty, gdy główna i testowa sieć Zilliqa przestały działać. To wydarzenie skłoniło zespół Zilliqa do powiadomienia społeczności o przestoju:

 

Droga społeczności, zarówno nasza główna, jak i testowa sieć nie działają. Nasz zespół szybko pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Poinformujemy Cię, gdy tylko go rozwiążemy i opiszemy jego charakter. Przepraszamy za wszelkie niedogodności! Jak zawsze Twoje środki pozostają całkowicie bezpieczne„.

Jun Hao Tang, współzałożyciel i wiceprezes ds. bezpieczeństwa i rozwoju platform w firmie Zilliqa, wyjaśnił, że problem wynika z „fragmentacji pamięci, która z kolei nie może przywrócić pamięci do jądra”.

Zespół projektowy naprawił wspomniany problem, wypuszczając Zilliqa Mainnet v8.0.5. Główna i testowa sieć Zilliqa działa teraz płynnie.

Zespół Zilliqa następnie opublikował notatkę na Reddicie, wyjaśniając społeczności, że czasami sieć była niestabilna po ostatniej dużej aktualizacji sieci do wersji 8.0, która została przeprowadzona w maju tego roku.

Oprócz tego zespół zauważył, że wersja 8.0 zawiera wiele funkcji:

  • Skrócono czas generowania bloków,
  • przerobiono protokół konsensusu,
  • wprowadzono zdalne odczyty stanu do Scilli,
  • dostosowano priorytety dla nowych górników i umożliwiono kilka innych optymalizacji i poprawek błędów.|

Dodatkowo w notatce Zilliqa na Reddicie podkreślono, że ​​projekt wprowadza najbardziej zaawansowane technologie. Jednak nie jest łatwo wykryć główne błędy w fazie testowania:

Wiele najnowocześniejszych innowacji projektowych i rozwojowych stanowi kluczowe wyzwanie. Dopóki te zmiany nie zaczną obowiązywać w sieci głównej, nie ma możliwości upewnienia się, że wprowadzone zmiany są wolne od błędów. Nie zachęcamy do testowania czegokolwiek w środowisku produkcyjnym, ale czasami jest to konieczne. Pomimo tych wyzwań, staramy się stale wprowadzać innowacje i dodawać nowe funkcje do sieci przy minimalnych zakłóceniach i błędach„.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.