Zespół Arbitrum ogłosił długo wyczekiwany airdrop

Airdrop Arbitrum już za tydzień

Twórcy drugiej warstwy sieci Ethereum firmy Arbitrum zaplanowali airdrop na 23 marca 2023 r., po którym nastąpi przejście na zdecentralizowany model zarządzania ( DAO ).

Posiadacze tokenów ARB będą mogli podejmować decyzje dotyczące sieci Arbitrum One i Nova, w tym zmiany kodu.

Zgodnie z zapowiedzią zespół przekaże 44% całkowitej podaży 10 miliardów tokenów ARB wśród wczesnych użytkowników i inwestorów. Ponadto społeczność i DAO otrzymają aktywa, które pozwolą im kontrolować 56% głosów.

Pierwszy etap, który odbędzie się 23 marca obejmuje dystrybucję 12,75% ogólnej liczby monet.

„Dla mnie najbardziej ekscytującą częścią jest decentralizacja, fakt, że Offchain Labs nie będzie już mieć żadnej kontroli nad przyszłością sieci. Pozostaniemy usługodawcą i jeśli DAO wezwie nas do stworzenia oprogramowania, zrobimy to” – skomentował Stephen Goldfeder, dyrektor generalny projektu.

Użytkownicy Arbitrum mogą sprawdzić liczbę monet dostępnych do dystrybucji na ich adresy, wchodząc na stronę Fundacji Arbitrum.

Na Twitterze trwają spekulacje na temat wartości tokena ARB podczas airdropa. Użytkownicy określają wartość jednego ARB pomiędzy 0.001$ aż po 1$. Jak bedzię przekonamy się za tydzień. 🙂 Powodzenia.

Czym jest Arbitrum?

Arbitrum to skalowalna i interoperacyjna warstwa rozwiązania dla Ethereum, która umożliwia przetwarzanie dużych ilości transakcji poza główną siecią Ethereum. Jest to rodzaj rozwiązania warstwowego, które działa jako sidechain Ethereum, co oznacza, że ​​przetwarza transakcje poza głównym łańcuchem Ethereum, ale zabezpiecza je za pomocą Ethereum.

Arbitrum ma na celu zmniejszenie opóźnień i wysokich opłat za transakcje, które często występują na głównej sieci Ethereum. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z platformy Ethereum z mniejszymi kosztami i większą wydajnością. Arbitrum opiera się na Proof of Stake, co oznacza, że ​​użytkownicy muszą zdeponować tokeny ETH jako zabezpieczenie za ich transakcje.

Arbitrum oferuje różne rozwiązania, w tym Arbitrum One, Arbitrum Rollup i Arbitrum Anywhere, które umożliwiają programistom i użytkownikom dostęp do różnych funkcji i narzędzi związanych z Ethereum.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.