Założyciel OKEx podejrzany, giełda wstrzymuje wypłaty

Założyciel OKEx, Mingxing Xu, znany również jako Star Xu, został podobno przesłuchany przez policję, poinformowała dziś chińska agencja informacyjna Caixin. Według raportu, dyrektor był przesłuchiwany tydzień temu i przez pewien czas był nieobecny w pracy.

Kiedy zwrócono się o komentarz na temat udziału Xu w dochodzeniu policyjnym, OKEx powiedział, że giełda nie jest już powiązana z OK Group, gdzie Xu jest dyrektorem wyższego szczebla, a zatem nie może komentować swoich działań.

Wiadomość pojawiła się wkrótce po tym, jak OKEx zawiesił wypłaty aktywów kryptograficznych na swojej platformie. Według giełdy, posiadacze kluczy prywatnych OKEx współpracują z biurem bezpieczeństwa publicznego w ramach trwającego śledztwa.

W oficjalnym komunikacje OKEx powidział:

„Nie jesteśmy w stanie ujawnić charakteru trwającego dochodzenia, ale chcielibyśmy zapewnić wszystkich użytkowników OKEx, że ich fundusze są bezpieczne i że wszystkie inne funkcje OKEx pozostają nienaruszone.”

Dyrektor generalny OKEx, Jay Hao, powiedział, że decyzja o tymczasowym zawieszeniu wypłat została podjęta „z myślą o bezpieczeństwie użytkownika”, stwierdzajac:

„Jako wiodąca na świecie giełda, bezpieczeństwo użytkowników nie jest czymś, z czym OKEx może pójść na kompromis. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby niezwłocznie przywrócić tę usługę i jak najszybciej udostępnimy wszystkie informacje w tej sprawie”.

zródło: cointelegraph