Założyciel Coinbase wyda utwory muzyczne jako NFT

CEO giełdy kryptowalut Coinbase, wraz z DJ DAVI, wydadzą kolekcję muzycznś w postaci tokenów (NFT).

Armstrong ogłosił na Twitterze, że pisząc kod dla wcześniejszej wersji Coinbase, słuchał dużo muzyki elektronicznej bez wokalu, która nie odwraca jego uwagi od pracy. Podczas pandemii Armstrong rozwinął swoje hobby – zaczął komponować muzykę elektroniczną, a darmowe lekcje udzielał mu DJ David Khanjian, znany również jako DJ DAVI. Podczas zajęć stworzyli wspólne utwory, po czym Armstrong wpadł na pomysł wydania trzech utworów muzycznych w postaci tokenów kolekcjonerskich.

Zostaną zaprezentowane na platformie Zora, w którą wcześniej zainwestował Coinbase Ventures. Według Armstronga, jeden z utworów jest poświęcony technologii, z wezwaniami, aby nie rezygnować z tego, co zacząłeś. Większość pracy wykonał DJ DAVI, więc pieniądze zebrane ze sprzedaży tych NFT zostaną mu przekazane w formie darowizny.

Armstrong ogłosił uruchomienie NFT dzień po publikacji wstępnego raportu finansowego Coinbase za pierwszy kwartał 2021 r., Za który giełda planuje zarobić 1,8 mld USD. Ponadto 14 kwietnia Coinbase przeprowadzi bezpośrednie notowanie akcje na giełdzie Nasdaq. Tokeny niewymienialne cieszą się dużym zainteresowaniem wykonawców muzycznych, artystów i artystów. Jednak wielu uczestników branży kryptowalut obawia się NFT, nazywając je „bańką”, która może pęknąć z powodu nadmiernej popularności.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział niedawno , że NFT ma potencjał rozwojowy, ale należy go wykorzystywać z zyskiem – do celów charytatywnych, a nie do uzupełniania portfela celebrytów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.