Właściciel Binance został pozwany przez Sequoia Capital

Amerykański koncern venture capital Sequoia Capital, pozwał Zhao Changpeng’a, założyciela największej na świecie giełdy kryptowalutowej Binance, z powodu nieudanej transakcji zakupu udziałów. Sprawa będzie się odbywała w Hongkongu.

Zhao i Sequoia rozpoczęły negocjacje warunków inwestycji w Binance w sierpniu 2017 r. Jak informuje sąd, Sequoia zamierzała kupić około 11 procent udziałów w Binance za około 80 000 000 $. Negocjacje trwały przez miesiące, aż cena Bitcoin osiągnęła historyczny poziom 20 000 $ w grudniu ubiegłego roku.

W tym momencie Zhao powiadomił Sequoia Capital o anulowaniu umowy stwierdzając, że inni akcjonariusze Binance uznali, że giełda jest niedowartościowana. Jednocześnie skontaktował się z nim IDG, kolejna firma, która oferowała znacznie wyższe kwoty rozłożone na dwie raty tj. 400 000 000 i 1 000 000 000 USD.

Sequoia oskarża Zhao za naruszenie umowy o wyłączność. Firma zwróciła się do sądu w Hongkongu i uzyskała tymczasowy zakaz dla Zhao prowadzenia negocjacji z innymi inwestorami. Ponieważ strony przygotowują się do rozstrzygnięcia sporu w arbitrażu, szczegóły dotyczące tych nieporozumień między dwoma dużymi graczami stały się publicznie dostępne.

Sam Zhao szacuje wartość Binance na około 3 000 000 000 $, jednocześnie twierdząc, że zarobił 200 000 000 $ tylko w drugim kwartale istnienia. Niemniej jednak odmawia przedstawienia zarówno dowodu  majątku osobistego, jak i sprawozdań finansowych Binance. Nie ma również informacji na temat lokalizacji biur i serwerów giełdy Binance.

Binance osiągnął około 3,8 miliardów dolarów obrotu kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin według Coinmarketcap.com.

 

foto: https://www.bitsonline.com/forbes-crypto-richest-list/