YouTube usuwa filmy o kryptowalutach, klasyfikując je jako niebezpieczne. Filmy Mike Satoshi, Phila Koniecznego i Krypto Raportu usunięte.

Autorzy kilku polskich i zachodnich kanałów YouTube poinformowali, że zarządzanie hostingiem wideo usunęło ich filmy związane z kryptowalutami.

Co najmniej 12 kanałów zgłosiło usunięcie treści, w tym Mike Satoshi, Krypto Raport, Phil Konieczny, Altcoin Daily, Chico Crypto, The Cryptoverse, Crypto Tips, BTC Sessions i Chris Dunn. Ich widownia liczy od 31 500 do 210 000 subskrybentów.

Według Chrisa Dunna serwis zablokował znaczną część filmów, które nakręcił w ciągu ostatnich dwóch lat.

YouTube usunął większość moich filmów o kryptowalutach, powołując się na„ szkodliwe lub niebezpieczne treści ”i„ sprzedawanie towarów, które podlegają specjalnym przepisom ”. Robię filmy od 10 lat, mam ponad 200 tysięcy subskrybentów i ponad 7 milionów wyświetleń. WTF Youtube? ” Napisał vloger.

Przedstawiciele YT nie skomentowali jeszcze tej sytuacji.

W regulaminie platformy nie pojawia się bezpośredni zakaz wzmianki o kryptowalutach . W klauzuli dotyczącej towarów zabronionych pojawia się „fałszywa waluta”. Czy według serwisu YouTube dotyczy to kryptowalut?

Jednocześnie wiosną 2018 r. Google, właściciel YouTube, ogłosił całkowity zakaz reklamowania kryptowalut. Jednak już we wrześniu tego samego roku umożliwił reklamę giełd kryptowalut w USA i Japonii.

Przypomnijmy, że w lipcu 2019 r. hosting filmów z YouTube znalazł się na liście oskarżonych w pozwie zbiorowym przeciwko piramidzie kryptowaluty BitConnect. Według dokumentów sądowych piramida finansowa używała reklam wideo w serwisie do autopromocji.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.