XRPayments dostępna na Google Play oraz App Store

Aplikacja XRPayments startupu Ripple– XRPL Labs- została oficjalnie uruchomiona i udostępniona użytkownikom iOS poprzez App Store, oraz użytkownikom Androida poprzez Google Play.

W porę! Nasza aplikacja XRPayments została właśnie zaakceptowana przez Google i Apple. Teraz możesz pobrać aplikację ze sklepu Apple bądź Google Play i zacząć przyjmować XRP za płatności w Twoim fizycznym sklepie! – napisał na swoim Twitterze Weiste Wind- jeden z twórców XRPL Labs.

Zgodnie z opisem aplikacji dostępnym w obu sklepach, XRPayments będzie akceptować płatności bezpośrednio w księdze na osobisty adres użytkownika bądź na konto XRPTipBot.com. Wystarczy jedynie wytypować kwotę, którą chcesz zapłacić w dowolnej walucie, a aplikacja automatycznie skonwertuje ją na XRP.

A czy wspomniałem już, że możesz kontrolować zaokrąglenie (kwoty, przyp. red.) i tytuł aplikacji? I że konwersja zachodzi w DOWOLNEJ WALUCIE ŚWIATA?- pisze dalej Wind.

Ekosystem XRP

XRPL Labs pracuje nad wieloma aplikacjami dla księgi XRP i ciągle rozwija swój ekosystem. XRPayments to właśnie jedna z takich aplikacji. Końcem poprzedniego miesiąca udostępniono pierwszy jej prototyp o nazwie XRPay.

Oprócz omawianej aplikacji, zespół pracuje również nad innymi projektami takimi jak zdecentralizowana wymiana, system operacyjny czy mobilny portfel.  Społeczność XRP tylko zaciera ręce na takie informacje, gdyż stanowi to solidny fundament dla coraz lepszej adaptacji waluty.