„XRP to toksyczne odpady”. Bitstamp przeprasza i usuwa link do raportu.

Bitstamp przeprasza XRP

Giełda kryptowalut Bitstamp przeprosiła za publikowanie materiałów, „których części zawierają wyrażenia i treści, które nie odzwierciedlają jej własnych poglądów lub wartości”.

Raport zatytułowany Cryptotesis for 2021 został przygotowany przez firmę analityczną Messari i sponsorowany przez Bitstamp. Założyciel Messari i jeden z autorów raportu, Ryan Selkis, nazwał XRP „toksycznymi odpadami”, a forki bitcoina „kupą bzdur”.

Nie mogę uwierzyć, że wciąż muszę pisać o tej kupie gówna. Ale przynajmniej w tym roku jest promyk nadziei. Forki Bitcoina, w tym BCH, BSV, BTG i inne, są bezużyteczne. Toksyczne aktywa XRP i XLM, które utrzymują kontrolę regulacyjną, są sprzeczne ze wszystkim, co przyciągnęło mnie do kryptowalut. Litecoin z kolei jest zasadniczo produkcyjną siecią testową Bitcoin. Zaatakuj ją i ukradnij pieniądze, jeśli możesz”- pisze Selkis.

Bitstamp usunął link do raportu, wyjaśniając: „Nie przeczytaliśmy całego tekstu recenzji, który liczy ponad 130 stron. Sponsorując badania nad kryptowalutami, staramy się przekazywać opinii publicznej różne punkty widzenia, nawet jeśli nie pokrywają się one całkowicie z naszymi, ale tylko wtedy, gdy nie wyrażają braku szacunku wobec żadnej części społeczności„.

Sam Selkis stwierdził , że celowo starał się zachować figlarny, prowokujący ton, aby zainteresować czytelnika. Jednocześnie zauważył, że nie zmienia swoich poglądów na XRP i uważa go za „szarlatański narkotyk”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.