XRP TipBot uratowany przez Uphold

XRP TipBot, usługa umożliwiająca użytkownikom przesyłanie XRP między sobą za pomocą komentarzy na platformach takich jak Twitter, Reddit i Discord, została uratowana przed usunięciem z powodu nowych przepisów w Holandii.

Jak wynika z wiadomości z 14 maja deweloper Wietse Wind wyjaśnił, że „osobisty hobbistyczny projekt” był zagrożony z powodu terminu rejestracji i znacznego wzrostu kosztów. Problem ten pojawił się w związku z niedawno przyjętymi przepisami AML.

Projekt został jednak uratowany dzięki partnerstwu w ostatniej chwili z platformą płatności cyfrowych Uphold.

Holenderskie wdrożenie piątej dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD5) spotkało się już z dużą krytyką.

Nadgorliwe podejście do nadzoru nad kryptowalutami wraz z kosztami tego nadzoru przerzuconymi na samą branżę spowodowało już zamknięcie kilku firm, a także falę przenosin innych platform z Holandii.

Termin rejestracji, którego nie było w stanie dotrzymać, oraz koszty szacowane na 25 000 EUR (27 000 USD) rocznie prawie uśmierciły XRP TipBot’a.

Wind , aby uratować swój projekt skontaktował się z Upholdem, aby omówić chęć współpracy. Ponieważ Uphold jest zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych, problemy z holenderskimi organami regulacyjnymi przestałyby stanowić problem z dnia na dzień.

W ciągu tygodnia XRP TipBot został zintegrowany z Uphold i został ponownie uruchomiony. Oznacza to, że użytkownicy muszą teraz posiadać konto Uphold  i połączyć je z XRP TipBot, aby wysyłać i otrzymywać napiwki.

zródło: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.