Wybitny geopolityk przewiduje nieuchronne odszyfrowanie wszystkich kodów blockchain

George Friedman, ceniony analityk geopolityczny, podzielił się ostatnio poglądem na przyszłość technologii blockchain. W wywiadzie dla CNBC stwierdził on, że wszystkie blockchainy zostaną ostatecznie odszyfrowane, tracąc tym samym ich znaczenie.

Obawy Friedmana dotyczą bezpieczeństwa kodów szyfrowania blockchain. Zgodnie z jego przewidywaniami kod szyfrujący blockchain zostanie złamany w USA, Rosji lub Chinach:

Analityk uznaje aktualne znaczenie i innowacyjność technologii blockchain. Uważa jednak, że pewnego dnia może stać się przestarzały i zapomniany:

[To jest] jeden z tych hypes. Ludzie czerpią z tego zyski, robiąc nadzwyczajne wnioski na ten temat „- stwierdził. Dodał także, że nie zna ani jednego kodu szyfrującego z przeszłości, który nie zostałby złamany.

George Friedman jest założycielem internetowego sklepu Geopolitical Futures. Jest także autorem „The Next 100 Years: A Forecast for 21stury„.

Sceptycy kryptowalut i blockchain uważają, że Friedman może mieć rację, ponieważ nie brakuje przykładów „nie do zdobycia” kodów, które zostały łamane. Jednak w przypadku blockchaina może to spowodować, że jego ulepszona wersja pojawi się, aby ją zastąpić.