Współtwórca Ethereum dołączył do globalnego zdecentralizowanego projektu Wi-Fi

Współzałożyciel sieci Ethereum i były dyrektor generalny Yota Devices Vladislav Martynov dołączył do projektu World Wi-Fi.

Celem projektu jest stworzenie globalnej zdecentralizowanej sieci, która zapewni bezpłatne połączenie Wi-Fi każdej osobie na świecie.

Pomysł leżący u podstaw projektu wiąże się z bezpłatną dystrybucją połączenia internetowego przez właścicieli routerów w zamian za tokeny zainwestowane przez reklamodawców.

„World Wi-Fi jest jednym z nielicznych projektów, które opierają się na zasadach tzw. gospodarki dzielenia się. W tym sektorze odnotowuje się szybki wzrost i uważam, że wdrożenie rozwiązań opartych na blockchainach znacznie go rozszerzy. Jednocześnie zapewni lepszą penetrację blockchain na dynamicznych rynkach„- komentuje Martynov.

World Wi-Fi został zapoczątkowany przez Yan Sepiashvili i Ilya Yashin’a, którzy są również współzałożycielami firm Radius Wi-Fi i Arrest. Światowa sieć Wi-Fi będzie opierać się na międzynarodowej sieci routerów prywatnych i korporacyjnych. Właściciele tych ostatnich zapewnią bezpłatny dostęp do Internetu. Będą za to nagradzani tokenami WeToken za reklamy oglądane przez użytkowników. Z kolei reklamodawcy będą mogli emitować reklamy do odbiorców docelowych i monitorować wskaźniki efektywności kampanii reklamowych.

Założyciele projektu mają nadzieję na stopniowe poszerzanie zasięgu sieci, aby mogła ona w końcu objąć wszystkie kraje w UE, Azji, obu Ameryk i Australii. Planowane jest podłączenie 20 milionów routerów lub więcej do World Wi-Fi i osiągnięcie około 1 000 000 000 $ obrotu w ciągu dwóch lat.