Włoski klub piłkarski SS Lazio rozpoczął współpracę z giełdą StormGain

Kolejny duży klub piłkarski wkracza na rynek kryptowalut. SS Lazio, włoski klub sportowy, podpisał wieloletnią umowę z platformą handlu kryptowalutami StormGain.

StormGain jest teraz „oficjalnym partnerem handlowym” klubu z Lazio. Według firmy, nowo ogłoszona umowa umożliwi StormGain i Lazio zwiększenie zaangażowania fanów poprzez wyjątkowe nagrody, takie jak ekskluzywne wejściówki typu VIP.

W ramach inicjatywy StormGain zapewni dostęp do prywatnych wycieczek i wydarzeń na Stadio Olimpico, głównym i największym obiekcie sportowym Rzymu, który jest stadionem macierzystym Associazione Sportiva Roma i Lazio.

Chociaż ogłoszenie zawiera niewiele informacji na temat tego, jak dokładnie kryptowaluty mają być używane w ramach partnerstwa, CEO StormGain, Alex Althausen, zasugerował, że jest to bardzo ważna część współpracy:

„Dzięki temu sponsorowaniu cieszymy się, że możemy razem dołączyć do świata handlu kryptowalutami i piłki nożnej oraz zaoferować wiele ekscytujących korzyści naszym klientom, którzy dzięki StormGain mogą spotkać się z piłarzami Lazio i zdibyć cenne nagrody”.

Platforma StormGain został uruchomiona w lipcu 2019 roku i jest scentralizowaną giełdą zarejestrowaną na Seszelach. Giełda ułatwia handel głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

Partnerstwo Lazio nie jest pierwszym podejściem klubu do technologii blockchain i kryptowalut. W marcu drużyna piłkarska nawiązała współpracę z Sorare, dostawcą gier piłkarskich w technologii blockchain, aby uruchomić tokenizowane karty graczy na blockchain’ie Ethereum.

Zródło: Cointelegraph