Władze Petersburga uruchomiły największą w Rosji farmę kryptowalut

20 sierpnia odbyło się otwarcie największej rosyjskiej farmy kryptowalutowej w Petersburgu.

Zbudowany przez firmę o nazwie Cryptouniverse w miejscu dawnego radzieckiego laboratorium produkującego nawozy sztuczne, nowy obiekt może pochwalić się ponad 3 000 sztuk sprzętu górniczego, a jednocześnie zajmuje powierzchnię około 4 000 metrów kwadratowych.

Zgodnie z zapowiedzią ogłoszoną w poniedziałek przez rzecznika prasowego Gubernatora i Rządu Regionu Leningradzkiego, hub górniczy ma „moc energetyczną 20 mW i jest wyposażony w ponad 3000 koparek. Całkowita wartość inwestycji w stworzenie centrum wyniosła 500 milionów rubli czyli około 7,3 miliona dolarów.

Na terenie Petersburga stworzono dogodne warunki do tworzenia farm górniczych. W regionie ceny energii elektrycznej są stosunkowo niskie. Jest to jedna z niezaprzeczalnych zalet regionu, wraz z dostępnością terenów inżynieryjnych i wykwalifikowanego personelu„- powiedział podczas otwarcia ośrodka kryptograficznego zastępca gubernatora Petersburga, Dmitrij Jałow.

Farma jest otwarta na prywatnych inwestorów, którzy mogą wynająć moc obliczeniową lub umieścić własne koparki.

Alexei Korolyov, współzałożyciel centrum, powiedział, że „jest to największa i jak dotąd jedyna farma w Rosji oferująca tak kompleksową obsługę „- nie tylko produkująca kryptowaluty, ale oferująca również usługi tym, którzy już kopią kryptowaluty

We wrześniu 2017 r. Gubernator regionu Leningradzkiego Alexander Drozdenko mówił o planach stworzenia parku technologicznego dla kryptowalut w Sosnowym Borze. Otwarcie parku technologicznego miało być poprzedzone likwidacją elektrowni jądrowej Leningrad (LNPP) i zaplanowane na lata 2020-2021. W lutym 2018 r. urzędnik potwierdził te plany na Forum Inwestycyjnym w Soczi.


Comments (No)

Leave a Reply