Władze Hongkongu przeprowadzą dyskusję z bankami i krypto firmami

Zaledwie wczoraj, 27 marca, pojawiły się informacje o chińskich bankach aktywnie współpracujących z firmami kryptowalutowymi z Hongkongu. A teraz okazuje się, że lokalne władze są gotowe do pełnienia roli pośredników w tym procesie, aby przyciągnąć finansowanie do obiecującego segmentu.

Sesja jest organizowana przez Hong Kong Monetary Authority (HKMA). Okrągły stół ma się odbyć 28 kwietnia. Celem spotkania jest nawiązanie dialogu i sposobów dzielenia się praktycznymi doświadczeniami w zakresie otwierania i prowadzenia rachunków bankowych, podał Bloomberg.

Oprócz HKMA w sesji wezmą udział trzy inne organy regulacyjne – SEC (Securities and Exchange Commission), a także agencje nadzorujące stablecoiny i kryptowaluty.

Zapytany przez media, HKMA powiedział, że nie może komentować przygotowań do spotkania. Ale rozmowy z zainteresowanymi stronami rzekomo już trwają.

Co ciekawe, wcześniej informowaliśmy, że w spotkaniach kryptowalutowych w Hongkongu często uczestniczyli chińscy urzędnicy. Możliwe, że wezmą oni udział również w tym okrągłym stole.

Dla przypomnienia, w lutym władze Hongkongu ogłosiły zamiar zainwestowania 50 milionów dolarów w celu przyspieszenia rozwoju sfery Web 3. Lokalny rząd pielęgnuje ambicje stania się regionalnym kryptowalutowym hubem. Pekin zaś wspiera te aspiracje. I to na tle całkowitego zakazu w kontynentalnej części kraju. To jest prawdziwa polityka w działaniu.

Comments (No)

Leave a Reply