Wilk z Wall Street Jordan Belfort: Myślałem, że Bitcoin zniknie na zawsze, ale się myliłem

Jordan Belfort, którego historia stała się podstawą pamiętnika i filmu „Wilk z Wall Street”, przyznał, że jego stanowisko na temat Bitcoina w przeszłości było błędne.

W rozmowie z Fortune przypomniał, że miał skrajnie negatywne opinie na temat perspektyw kryptowaluty Bitcoin w poprzednich latach.

Kiedy pod koniec 2017 roku osiągnął poziom 19 000 dolarów, byłem w programie telewizyjnym i powiedziałem widzom, że się zawali” – wspomina Belfort.

Wtedy miałem rację, ale myślałem też, że Bitcoin zniknie na zawsze. To było trudne do sprzedania i łatwe do kupienia – czyli to, co jest potrzebne do manipulacji.

Były broker spodziewał się, że organy regulacyjne zakończą istnienie Bitcoina: „Bitcoin wydawał się idealnym narzędziem do prania brudnych pieniędzy. Myślałem, że zaczną znajdować konta związane z Bitcoinem w Szwajcarii i na Kajmanach. Myślałem, że prędzej czy późniejzostanie wyeliminowany przez organy regulacyjne”.

Belfort porównuje bitcoiny z akcjami, zauważając, że te ostatnie nie mogą rosnąć w nieskończoność, ponieważ firma wyemituje więcej lub zapłaci im za zakup innych firm. „Jeśli cena akcji wynosi 400 USD, a jej wartość wewnętrzna wynosi 200 USD, spółka ma obowiązek powierniczy sprzedać akcje i umieścić pieniądze w rezerwach. Nie możesz gromadzić akcji na zawsze. Często to emisja nowych akcji pociąga za sobą spadek cen” – powiedział.

Bitcoin w tym sensie przyciąga inwestorów, ponieważ ma ograniczoną emisję. „Bitcoin rozpieszcza ludzi. Bitcoin ma ograniczoną podaż. W przypadku akcji mogą być wydawane w nieograniczonych ilościach – dodał.

Belfort wierzy teraz, że Bitcoin stanie się długoterminowym zjawiskiem, ponieważ przewidywany przez niego całkowity zakaz regulacyjny nie nastąpił.

Bitcoin ma teraz znacznie większą bazę nabywców niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział.

Belfort jako cel wskazuje 100 000 USD. Opisywana przewaga nad akcjami przyczyni się do jego osiągnięcia, dzięki czemu inwestorzy będą mogli dalej podnosić cenę bez obawy o zatrzymanie się z powodu nagłego wzrostu emisji – dodał

źródło: https://fortune.com/2021/03/21/bitcoin-stock-market-jordan-belfort-small-investors-wolf-of-wall-street-interview/

image: The Conversation


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.