Wieloryby posiadają prawie połowę wszystkich wyemitowanych bitcoinów

Bitcoin Whales gromadzą BTC

Według firmy analitycznej Santiment w ciągu ostatnich tygodni „wieloryby” zwiększyły swoje rezerwy o 90 000 BTC. Teraz adresy przechowujące od 100 do 10 000 BTC zawierają 48,7% wydobytych bitcoinów.

W tej chwili pod adresami „wielorybów” przechowywanych jest 9,11 mln BTC. Przy obecnym kursie jest to 366 miliardów dolarów, przy czym są to nie tylko adresy, na których przechowywanych jest ponad 1000 bitcoinów, ale także mniejsze portfele. Sądząc po tych statystykach, „wieloryby” nadal wierzą w bitcoina i kupują pierwszą kryptowalutę po spadku kursu.

Wiele „wielorybów” to giełdy i inne usługi, które przechowują kryptoaktywa klientów. Jeśli chodzi o „wieloryby” Ethereum, zmniejsza się udział dużych posiadaczy. Największy wolumen ETH pod adresami posiadaczy dużych sum odnotowano w połowie maja, ale od tego czasu liczba monet pod takimi adresami stopniowo się zmniejsza.

Interesujące jest również to, że górnicy zmniejszyli sprzedaż bitcoinów do najniższego poziomu w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Tygodniowy indeks sprzedaży bitcoinów górników spadł do 0,88 – jest to najniższa wartość od 8 miesięcy.

W ciągu weekendu kurs pierwszej kryptowaluty oscyluje w granicach  36 000 USD. Analitycy mają nadzieję, że BTC będzie dalej rosło, jednak na chwilę obecną Bitcoin pozostaje poniżej 40 000 USD, nie wykazując zbyt optymistycznych perspektyw dalszego wzrostu.