Waves uruchamia język programowania RIDE

Platforma Waves uruchomiła własny język programowania RIDE. Z jego pomocą programiści będą mogli tworzyć inteligentne kontrakty i pełnoprawne zdecentralizowane aplikacje.

Według deweloperów pisanie smart kontraktów opartych na blockchainie Waves jest lepsze niż na konkurencyjnych platformach Ethereum, EOS i TRON. Zalety obejmują łatwy do opanowania język programowania, możliwość formalnej weryfikacji i „leniwego przetwarzania danych”, stałą kwotę opłat transakcyjnych w sieci, brak „gazu” i lepszą skalowalność.

Założyciel i dyrektor generalny Waves, Alexander Ivanov, uważa, że ​​uruchomienie RIDE przyciągnie programistów do platformy zarówno z konkurencyjnych platform, jak i spoza segmentu blockchain.

DApps będzie podstawą przyszłego zdecentralizowanego świata. Waves tworzy oryginalne, wcześniej nieużywane rozwiązania w porównaniu do tych już dostępnych na rynku. Dla deweloperów blockchain oznacza to tańszy i wygodniejszy rozwój niż wcześniej, a dla programistów z innych branż otwiera nowe możliwości„- twierdzi Ivanov

W ostatnich tygodniach około 500 aktywnych uczestników przetestowało RIDE i dApps w sieci testowej, generując 40-50 tysięcy transakcji dziennie. Obecnie średnie dzienne obciążenie wynosi około 100 tys. transakcji dziennie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.