W projekcie ILCoin wprowadzono 5 GB bloki

ILCoin zaimplementował bloki 5 GB. Deweloperzy twierdzą, że jest to nowy rekord w branży i znaczący krok w rozwiązaniu problemu skalowalności systemów blockchain (?).

Zwiększenie rozmiaru i szybkości przetwarzania bloków możliwe było dzięki protokołowi blockchain RIFT. Są to dwa rodzaje bloków:

Minibloki. Zawierają transakcje i są generowane automatycznie przez system bez udziału górników.
Bloki konstrukcyjne. Łączą minibloki i są przetwarzane przez górników.
RIFT zapewnia również mechanizm jednoczesnej asynchronizacji, który pozwala przetwarzać i synchronizować wiele bloków równolegle.

Protokół RIFT zmienia samą koncepcję blockchain z myślą, że jednoczesna asynchronizacja jest rzeczywiście możliwa. Dzięki RIFT możemy rozwiązać problemy zapychania sieci i FIFO (First In, First Out), a także pracować z dużymi blokami na nowym poziomie” – powiedział Norbert Goffa, dyrektor wykonawczy ILCoin.

Blok 5 GB jest generowany w ciągu 3 minut przy wadze transakcji 232 bajty. RIFT wykazał efektywną szybkość 23 140 987 transakcji na blok.

ILCoin wszedł na rynek w 2015 roku z kryptowalutą ILC. Od 2017 r. zespół koncentruje się na skalowalności blockchain i opracowuje technologie przechowywanie danych w blockchainie.

Aby wdrożyć aktualizacje, programiści ILCoin przeprowadzili hard fork. Nowe bloki zostały wygenerowane w głównej sieci pod końca listopada. Teraz projekt powraca do pełnej funkcjonalności po aktualizacji i pracuje nad listingiem kryptowaluty ILC na nowych giełdach.

https://ilcoincrypto.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.