W odpowiedzi na kampanię KNF i NBP społeczność tworzy portal edukacyjny poznajkryptowaluty.com

Podczas gdy coraz więcej państw na świecie otwiera się na technologię blockchain i kryptowaluty zachęcając pozytywnymi regulacjami inwestorów, Polska tworzy kampanie marketingowe mające na celu zniechęcenie obywateli.

W lipcu 2017r. polskie instytucje finansowe wytoczyły działa przeciwko kryptowalutom, począwszy od komunikatu Narodowego Banku Polskiego ostrzegającego przed inwestycjami w kryptowaluty poprzez grudniowe uruchomienie strony internetowej uwazajnakryptowaluty.pl (przez NBP i KNF) oraz kampanię NBP uruchomioną w lutym 2018r., na którą wydano ponad 90 tys złotych. Już w czerwcu tego roku KNF i NBP znowu o sobie przypomniały w tym temacie, rozpoczynając kampanię, na którą przeznaczyły ponad 500 tyś zł netto. Na kanale YT KNF oraz w polskiej telewizji publicznej pojawił się 30 sekundowy spot „Kim będziesz, kiedy bańka pęknie?”. Spot ostrzega przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty.

Kampanie ostrzegające przed ryzykiem inwestycyjnym są potrzebne lecz nie powinny być tak krzywdzące dla rozwijającego się rynku kryptowalut, które zostały porównane z piramidami finansowymi. Przekaz instytucji finansowych na temat kryptowalut jest nierzetelny – twierdzą twórcy portalu edukacyjnego poznajkryptowaluty.com, który powstał w celu uzupełnienia informacji przekazywanych w kampaniach KNF i NBP.

Zespół powołany przed Darię Gaca (Krypto Jam SA) stworzył portal przybliżający tematykę kryptowalut, ICO i technologii blockchain dla osób zainteresowanych tą tematyką. Na stronie umieszczono wiele wartościowych informacji dotyczących m.in. zasad bezpiecznego inwestowania na giełdach kryptowalut i w Initial Coin Offering, sposobów na odróżnienie oszustwa od wartościowego przedsięwzięcia opartego na technologii blockchain czy informacji wyjaśniających w jaki sposób technologia blockchain pozwala oszczędzać pieniądze.

Twórcami projektu są liderzy w branży, Daria Gaca (Krypto Jam SA) – inicjator projektu, autor tekstów oraz grafiki, autorzy tekstu: Piotr Bień (Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii), Rafał Kiełbus (Polskie Stowarzyszenie Bitcoin), Jacek Walewski (Polskie Stowarzyszenie Bitcoin) i Marcin Szydłowski (kanał YouTube Mike Satoshi o tematyce kryptowalut), projekt strony internetowej -Daniel Haczyk (Cyfrowa Ekonomia). Partnerami projektu zostali m.in. DASH, BitBay, BitCan, PSB oraz portale takie jak Comparic, Bitcoin-online, Bitcoinpl.org, Aligato czy Trader’s Area.

autor: Daria Gaca

Comments (No)

Leave a Reply