W Kongresie USA wniesiono projekt ustawy, która zakazuje wdrażania cyfrowych aktywów przez duże firmy technologiczne.

W oczekiwaniu na przyszłotygodniowe przesłuchania w sprawie cyfrowej waluty Facebooka Libra, w Stanach Zjednoczonych wprowadzono projekt ustawy, który będzie zakazywał wprowadzania na rynki cyfrowych zasobów płatniczych przez gigantów technologicznych. Pisze o tym The Block, odwołując się do źródeł zaznajomionych z sytuacją.

Zgodnie z publikacją, dokument zatytułowany Keep Big Tech Out Of Finance został przedłożony przez House Financial Services Committee i zabrania tworzenia, wspierania lub utrzymywania zasobów cyfrowych przeznaczonych do masowego użytku jako środka wymiany, jednostek księgowych lub środków akumulacji.

Proponuje się włączenie do tej kategorii firm technologicznych o rocznym dochodzie ponad 25 miliardów dolarów na całym świecie. Naruszenie prawa wiąże się z grzywną w wysokości 1 miliona dolarów dziennie.

Współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompiano, uważa, że ​​choć prawdopodobieństwo uchwalenia tego prawa jest niewielkie, jest to jedna z najlepszych wiadomości dla Bitcoina w ostatnich tygodniach.

Komentując możliwość przyjęcia tej ustawy, dodał, że chociaż istniejące firmy raczej nie przeniosą działalności poza granice kraju, nowi gracze zastanowią się dwa razy przed podjęciem decyzji o zarejestrowaniu się w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem partner zarządzający BlocktownCap, James Torado, powiedział, że rządy na świecie są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zamykanie alternatywnych walut, i teraz próbują wdrożyć ten sam program dla Libry. Bitcoin różni się jednak tym, że nie ma za nim firmy, która mogłaby zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Jednocześnie nie wykluczył, że rządy mogą zakazać posiadania Bitcoinów, analogicznie do tego, jak zrobiono to dla złota w połowie XX wieku.

Przypomnijmy, że przesłuchania w Libra odbędą się w Kongresie USA w dniach 16-17 lipca.

https://www.theblockcrypto.com/tiny/congressional-leaders-have-drafted-a-bill-that-would-ban-big-tech-from-launching-a-digital-asset/